Garwolin

Gminny Dzień Dziecka w Żelechowie

Region Śr. 31.05.2023 14:21:35
31
maj 2023

W niedzielę, 28 maja w Parku Miejskim w Żelechowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Żelechów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie oraz Caritas Żelechów.

Impreza rozpoczęła się programem artystyczno-profilaktycznym pt. „Witajcie w naszej bajce”. Animatorki wprowadziły dzieci w bajkowy świat dzięki piosenkom z filmów i bajek dla najmłodszych. Występ połączony był z animacjami angażującymi zgromadzonych do wspólnej zabawy.

Następnie terenem parku zawładnęli wolontariusze Caritas Żelechów, którzy wykonali wraz z dziećmi wesołe tańce oraz poprowadzili różnego rodzaju zabawy i konkursy, w których najmłodsi bardzo chętnie wzięli udział. Ponadto na zgromadzonych czekało jeszcze wiele atrakcji.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się: dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany tor przeszkód oraz basen z piłeczkami, które były bezpłatnie dostępne dla dzieci. Wolontariusze Caritas przygotowali stoisko z goframi i skręcanymi balonami oraz we współpracy z MGOK stoisko z malowaniem twarzy.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żelechowie zaprezentowali program pod hasłem „I Ty możesz zostać strażakiem", podczas którego dzieci mogły obejrzeć samochód strażacki i elementy jego wyposażenia, unieść się na linie oraz wziąć udział w konkurencji polegającej na strąceniu celu prądem wody. Nie zabrakło również „szaleństw" w pianie.

W imprezę ponadto aktywnie zaangażowały się inne stowarzyszenia. Członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Żelechowie zaprezentowali prace wykonane przez uczestników WTZ, które można było nabyć na stoisku. Dodatkowo oferowali popcorn i watę cukrową. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Żelechowie zapraszało na pyszne, domowe pączki.

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa oferowali corn dogi, gofry bąbelkowe, watę cukrową oraz zimną lemoniadę. Dodatkowo wśród alejek można było znaleźć stoiska z lodami, sorbetami, loterią oraz zabawkami.

W tym roku w organizację wydarzenia włączyło się również Technikum Hotelarskie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie, którego uczniowie prowadzili wesołe animacje, gry i zabawy.

Na terenie parku można było znaleźć również policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, którzy przygotowali stoisko edukacyjno-informacyjne z zakresu bezpieczeństwa oraz prezentowali najmłodszym radiowóz policyjny wraz z jego wyposażeniem.

Ponadto na terenie parku przechadzał się Marshall, czyli żywa maskotka z popularnej bajki dla dzieci „Psi Patrol”, z którym dzieci robiły zdjęcia i przybijały piątkę. Dodatkową atrakcją była również możliwość przejazdu kucykiem.

Pod koniec wydarzenia zaprezentowała się Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie pod batutą druha Stefana Solarczyka, która wykonała popularne przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.MGOK Żelechów

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Żelechowiak Śr. 31.05.2023 13:21:45

W Sępie to teraz coś się dzieje ? W weekendy bywam w Żelechowie i oczywiście na stadionie ale w tym roku jeszcze nie trafiłem żeby coś tam się działo.