Gminny Dzień Dziecka w Żelechowie. Moc atrakcji i wspólnej zabawy
Region
Śr. 03.06.2026 13:24:24
03
cze 2026
cze 2026
Niedziela, 31 maja, upłynęła w Żelechowie pod znakiem uśmiechu, radości i doskonałej zabawy. Mieszkańcy gminy wspólnie świętowali Gminny Dzień Dziecka, który zgromadził najmłodszych wraz z rodzinami w miejskim parku. Wydarzenie rozpoczęło się od spektaklu „Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru Forma z Białegostoku. Artyści zachwycili publiczność swoją interpretacją znanej bajki, a po przedstawieniu zaprosili dzieci do wspólnych animacji i pokazu ogromnych baniek mydlanych. Dużą atrakcją były także uwielbiane przez najmłodszych maskotki – Pszczółka Maja i Filip, które chętnie pozowały do zdjęć i uczestniczyły we wspólnej zabawie.
Kolejną część programu wypełniły konkursy, gry i taneczne animacje prowadzone przez wolontariuszy Caritas Żelechów. Na przygotowanym przez nich stoisku na dzieci czekały słodkie niespodzianki, w tym wata cukrowa, popcorn oraz możliwość wykonania kolorowych malunków na twarzy.W obchody aktywnie włączyli się także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie. Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, przygotowali poczęstunek, a na zakończenie zapewnili jedną z największych atrakcji dnia – zabawę w pianie, która wywołała wiele radości wśród najmłodszych uczestników.
Na odwiedzających czekały również stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa i Starego Goniwilka, oferujące liczne regionalne przysmaki. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie oraz członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Żelechowie, którzy częstowali gości własnoręcznie przygotowanymi pączkami. Dodatkowo Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach przekazał dzieciom odblaski, promując zasady bezpieczeństwa na drogach.
Przez cały czas trwania pikniku najmłodsi mogli bezpłatnie korzystać z dmuchańców, spotkać Marshalla z popularnej bajki „Psi Patrol”, przejechać się na kucyku oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie na wyjątkowej balonowej ściance przygotowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie.
Wśród gości obecnych podczas wydarzenia byli Janina Ewa Orzełowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, oraz burmistrz Żelechowa Krystyna Wieczorkiewicz.
Partnerem Gminnego Dnia Dziecka był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Zobacz Galerię
126 Zdjęć
MGOK Żelechów



4 komentarze
W takim Żelechowie taka impreza. A w naszym Garwolinie dziadostwo. Było coś przy basenie?
tak byly imprezy w Garwolinie bylo byc
p. Sztelmach cały czas w akcji Brawo
Brawa dla MGOKu!! Wspaniały dzień dziecka!