Garwolin

Gminny Dzień Dziecka w Żelechowie. Moc atrakcji i wspólnej zabawy

Region Śr. 03.06.2026 13:24:24
03
cze 2026

Niedziela, 31 maja, upłynęła w Żelechowie pod znakiem uśmiechu, radości i doskonałej zabawy. Mieszkańcy gminy wspólnie świętowali Gminny Dzień Dziecka, który zgromadził najmłodszych wraz z rodzinami w miejskim parku. Wydarzenie rozpoczęło się od spektaklu „Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru Forma z Białegostoku. Artyści zachwycili publiczność swoją interpretacją znanej bajki, a po przedstawieniu zaprosili dzieci do wspólnych animacji i pokazu ogromnych baniek mydlanych. Dużą atrakcją były także uwielbiane przez najmłodszych maskotki – Pszczółka Maja i Filip, które chętnie pozowały do zdjęć i uczestniczyły we wspólnej zabawie.

Kolejną część programu wypełniły konkursy, gry i taneczne animacje prowadzone przez wolontariuszy Caritas Żelechów. Na przygotowanym przez nich stoisku na dzieci czekały słodkie niespodzianki, w tym wata cukrowa, popcorn oraz możliwość wykonania kolorowych malunków na twarzy.

W obchody aktywnie włączyli się także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie. Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, przygotowali poczęstunek, a na zakończenie zapewnili jedną z największych atrakcji dnia – zabawę w pianie, która wywołała wiele radości wśród najmłodszych uczestników.
Na odwiedzających czekały również stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa i Starego Goniwilka, oferujące liczne regionalne przysmaki. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie oraz członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Żelechowie, którzy częstowali gości własnoręcznie przygotowanymi pączkami. Dodatkowo Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach przekazał dzieciom odblaski, promując zasady bezpieczeństwa na drogach.

Przez cały czas trwania pikniku najmłodsi mogli bezpłatnie korzystać z dmuchańców, spotkać Marshalla z popularnej bajki „Psi Patrol”, przejechać się na kucyku oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie na wyjątkowej balonowej ściance przygotowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie.

Wśród gości obecnych podczas wydarzenia byli Janina Ewa Orzełowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, oraz burmistrz Żelechowa Krystyna Wieczorkiewicz.
Partnerem Gminnego Dnia Dziecka był Samorząd Województwa Mazowieckiego.



MGOK Żelechów

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Katarzyna Śr. 03.06.2026 13:07:14

W takim Żelechowie taka impreza. A w naszym Garwolinie dziadostwo. Było coś przy basenie?

Agnieszkam Pt. 05.06.2026 07:12:55

tak byly imprezy w Garwolinie bylo byc

geodeta Pt. 05.06.2026 16:48:32

p. Sztelmach cały czas w akcji Brawo

mieszkanka Śr. 03.06.2026 09:38:42

Brawa dla MGOKu!! Wspaniały dzień dziecka!