Łuków

Licealistki z „Kościuszki” drugie na zawadach „Sprawni jak żołnierze”

Region Wt. 11.06.2024 08:46:46
11
cze 2024

17 lat czekano na to, aby do I LO im. T. Kościuszki w Łukowie trafił puchar za udział w wojewódzkich zawodach „Sprawni jak żołnierze”. To puchar za zajęcie drugiego miejsca przez drużynę składającą się z Magdaleny Osiak, Magdaleny Kowalczyk oraz Amelii Kuć, którą przygotowywał Paweł Tymosz.

W relacji nadesłanej do naszej redakcji z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie, czytamy:

Po dwóch ciężkich, pełnych rywalizacji, stresu i chęci wygranej dniach reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie: Magdalena Osiak, Magdalena Kowalczyk oraz Amelia Kuć przygotowana przez Pawła Tymosza, wywalczyła puchar za zajęcie drugiego miejsca w finale wojewódzkim zawodów „Sprawni jak żołnierze”.

Podczas zawodów rozgrywanych w Ostrowie Lubelskim uczniowie musieli zmierzyć się z konkurencjami, na które składał się: bieg na dystansie 400 metrów, rzut granatem, udzielanie pierwszej pomocy, test sprawnościowy oraz strzelanie z karabinka pneumatycznego. Zmagania były na wysokim poziomie, a wynik pozostawał otwarty do ostatniej konkurencji, w której reprezentantki I LO rzutem na taśmę wyprzedziły dziewczyny z Lublina dzięki wygranej w biegu sprawnościowym o 0,07 sekundy.

Z wyniku nie kryje zadowolenia opiekun drużyny Paweł Tymosz: „Jestem bardzo dumny z dziewcząt oraz zadowolony z osiągniętego wyniku. To jedyny puchar, którego brakowało w naszej gablocie. Radość jest tym większa, że przyszło mi na niego czekać aż 17 lat. To zawody, w których prym wiodą przede wszystkim szkoły mundurowe, a rywalizacja z nimi jest bardzo ciężka. Mimo to cierpliwość i wkład jaki włożyliśmy w przygotowania przyniosły efekt. Gratuluję dziewczynom i mam nadzieję, że za rok ponownie powalczymy o podium”.

informacja i zdjęcia: I LO im. T. Kościuszki w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.