Biała Podlaska

Likwidacja punktów nielegalnego hazardu

02
lip 2024

Aż 17 nielegalnych automatów do gier zabezpieczyli na terenie Lublina funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w ramach akcji kontrolnej wymierzonej w przestępczość hazardową. Kilka dni wcześniej 5 automatów zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i policji na terenie Łukowa.

Za nielegalne prowadzenie działalności hazardowej, bez wymaganej koncesji lub zezwolenia, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Uderzenie w hazardowe podziemie w Lublinie

W ramach akcji kontrolnej wymierzonej w przestępczość hazardową na terenie Lublina funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali punkty, co do których mieli wiedzę, że odbywają się tam nielegalne gry hazardowe.

W czterech lokalach zabezpieczyli aż 17 automatów do gier, a także gotówkę w łącznej kwocie około 50 tys. zł. To zarówno pieniądze wyjęte z automatów, jak też znalezione w lokalach – i przeznaczone na wypłaty ewentualnych wygranych.

W każdym punkcie nielegalnej rozrywki funkcjonariusze zastali pracowników obsługi. Wszystkim tym osobom postawione zostały zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych bez zezwolenia i koncesji, wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Postępowania przygotowawcze w sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, pod nadzorem właściwych miejscowo jednostek prokuratury rejonowej w Lublinie.

Automaty zostały zatrzymane jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Likwidacja punktu nielegalnej rozrywki w Łukowie

W trakcie wspólnie prowadzonej kontroli funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej i łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli 5 automatów, na których prowadzone były nielegalne gry hazardowe. Maszyny znajdowały się w niewielkim domku na jednej z posesji w Łukowie.

Przeszukując lokal funkcjonariusze zabezpieczyli też kilka tysięcy złotych oraz kilkanaście paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę organizującego nielegalne gry, przy którym dodatkowo znaleźli też amfetaminę. Za posiadanie narkotyków i zorganizowanie nielegalnych gier mężczyzna usłyszał zarzuty. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Łukowie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach lub punktach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Michał Deruś
rzecznik prasowy
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.