Łuków

Łuków: „Absolwenci uczniom Alej”

Region Pt. 29.03.2024 10:19:53
29
mar 2024

Do naszej redakcji nadeszła informacja od absolwentów Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, Mariusza Raka i Leszka Sadło. To list otwarty i prośba o dołączenie do Kapituły Stypendium „Absolwenci uczniom Alej”.

W nadesłanej do naszej redakcji informacji, czytamy:

Jesteśmy pomysłodawcami stypendium „Absolwenci uczniom Alej” - Mariusz Rak i Leszek Sadło - absolwenci technikum mechanicznego rok ukończenia 2009. Stypendium jest formą pamięci nas - absolwentów o szkole, którą ukończyliśmy i chcemy, aby stworzyło solidarną więź między uczniami, szkołą i jej absolwentami. W czerwcu 2022 roku zgłosiliśmy się do dyrektora szkoły Tadeusza Federczyka z propozycją ufundowania stypendium dla uzdolnionej młodzieży naszej szkoły.

Celem stypendium jest promowanie wartości edukacji oraz wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych, pasjonatów oraz aktywnych uczestników życia szkoły i społeczności szkolnej. Chcemy promować szkolnictwo zawodowe, kierunki kształcenia naszej szkoły, wspierać uczniów zdolnych i odkrywczych. W ten sposób chcemy pokazać, że warto się uczyć, starać i dążyć do obranych w życiu celów oraz że nauka w naszej szkole pozwala osiągnąć sukces.

W październiku 2023 roku w dniu Święta Patrona Szkoły po raz pierwszy zostały wręczone stypendia najlepszym uczniom za rok 2022/2023. Stypendium w jednorazowej kwocie 1000 zł otrzymali uczniowie z Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia: Szymon Kaczor (klasa czwarta technik informatyk) i Bartosz Piotrowski (klasa trzecia szkoła branżowa w zawodzie elektromechanik). Wyróżnienia w postaci bonów zakupowych otrzymali także: Jakub Pietrzak (klasa druga technik elektryk) i Adam Królik (klasa druga technik mechatronik).

Jako pomysłodawcy stypendium zachęcamy absolwentów szkoły do wsparcia finansowego tej inicjatywy, co da możliwość przyznawania stypendium w kolejnych latach. Absolwenci, a jest nas wielu, odnoszą liczne sukcesy zawodowe. Wesprzyjmy wspólnie ambitnych i niezwykle pracowitych młodych ludzi, którzy potrzebują wsparcia, aby rozwinąć skrzydła, realizować swoje pasje i zawodowe marzenia. Dzięki tej inicjatywie, jaką jest Stypendium Absolwentów dla obecnych uczniów szkoły, każdy z darczyńców będzie miał wpływ na ich zawodową przyszłość. Pokażmy młodszym kolegom i koleżankom, że w nich wierzymy i doceniamy.

Zostańmy Przyjaciółmi ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie.

Mariusz Rak, Leszek Sadło

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.