Łuków

Łuków: na imieninach u Bożeny

Region Pon. 13.03.2023 18:33:06
13
mar 2023

W parku miejskim w Łukowie spotkała się dziś, 13 marca grupa osób, które wspólnie wspominały aktorkę Bożenę Kurowską. Miejscem spotkania był „Mówiący Kamień”, a okazją – imieniny Bożeny.

Już od kilku lat, 13 marca, czyli w dniu, w którym obchodzone są imieniny Bożeny, w parku miejskim w Łukowie odbywa się spotkanie przy „Mówiącym Kamieniu” poświęconym pochodzącej z Łukowa aktorce Bożenie Kurowskiej. Urodziła się ona 21 sierpnia 1937 roku. Występowała w filmach i na deskach teatrów. Zmarła tragicznie 16 września 1969 roku, w wieku zaledwie 32 lat, podczas występu na scenie Teatru Klasycznego w Warszawie. Znana jest z filmów takich jak: „Zamach”, „Lotna”, „Na białym szlaku”, „Kryptonim Nektar”, „Barbara i Jan”, „Wystrzał” czy „Dama”.

„Mówiący Kamień” poświęcony pamięci Bożeny Kurowskiej pojawił się miejskim parku w listopadzie 2012 roku. Ustawiono go z inicjatywy łukowskiego spocznika Andrzeja Zdrojewskiego. Od tamtej pory w tym miejscu co roku w dniu imienin Bożeny spotykają się łukowianie, którzy chcą w ten sposób przypominać o postaciach ważnych dla historii Łukowa.

Nie inaczej było i w tym roku. Grupa osób, na czele z Andrzejem Zdrojewskim, spotkała się przy kawie i ciastku. Imieninowego przyjęcia nie popsuł nawet padający deszcz.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook