Łuków

Łuków: Nikodem z IV LO w finale Olimpiady Filozoficznej

Region Pon. 25.03.2024 07:04:05
25
mar 2024

Nikodem Janaszek, uczeń IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie zakwalifikował się do finału XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Etap centralny dopiero przed nim, ale już ma zapewnione sto procent punktów na egzaminie maturalnym z filozofii na poziomie rozszerzonym.

Droga do finału była długa. W pierwszym etapie Nikodem, uczeń klasy II C IV LO im. Jana Pawła II, napisał esej filozoficzny na wybrany przez siebie temat. Etap drugi składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W pierwszej z nich Nikodem zredagował esej naukowy na jeden z zaproponowanych tematów oraz rozwiązywał szczegółowy test z wiedzy filozoficznej. W drugiej – odpowiadał na temat wylosowanych pytań przed komisją utworzoną z pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego. Etap centralny odbędzie się 6 kwietnia w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Finał dopiero przed nim, ale tak wysoka lokata już gwarantuje mu 100% na egzaminie maturalnym z filozofii na poziomie rozszerzonym oraz dodatkowe punkty podczas rekrutacji na wyższe uczelnie.

Wszyscy w szkole trzymają kciuki za Nikodema, który już niedługo będzie walczył o tytuł laureata Olimpiady Filozoficznej. Opiekunem ucznia jest Agnieszka Kopeć.informacja i zdjęcie: IV LO im. Jana Pawła II

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.