Sport

Łuków świętował na sportowo

Region Pt. 03.05.2024 17:17:49
03
maj 2024

Tradycyjnie jak co roku z okazji Święta Konstytucji odbyły się w Łukowie Uliczne Biegi 3-Majowe. Wzięło w nich udział 900 osób. Jak zawsze najliczniejszą grupę biegaczy stanowiły łukowskie przedszkolaki.

To już tradycja, że z okazji kolejnych rocznic uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbywają się w Łukowie Uliczne Biegi 3-Majowe. W tym roku do udziału w świętowaniu na sportowo zapisało się 900 osób. Rywalizowali oni w 25 kategoriach na różnych dystansach. Najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki. Miały też liczną publiczność. Kibicowali im rodzice oraz nauczyciele i dyrektorzy placówek. Biegali też uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz dorośli. Sędzią głównym zawodów był Gabriel Sawicki. Szczegółowe wyniki biegów będą wkrótce dostępne na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Łukowskie Uliczne Biegi 3-Majowe odbywały się już po raz trzydziesty pierwszy. O wszystko zadbał Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wydarzeniu patronowała Rada Miasta i burmistrz. Był też patronat Marszałka Województwa Lubelskiego.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.