Łuków

Łuków: Szafowanie dla Wojtusia

Region Pon. 20.03.2023 07:40:59
20
mar 2023

Wojtek Jonczyk z Gołaszyna dzielnie walczy z nowotworem. W tej walce wpiera go wiele osób, które zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy dla chłopca. Kolejną okazją, aby na konto Wojtka wpłynęły kolejne środki jest akcja „Szafowanie dla Wojtusia”. Odbywa się ona we wszystkich gminach powiatu łukowskiego. W sobotę 25 marca odbędzie się w Łukowie.

Podczas akcji „Szafowanie dla Wojtusia” zbierane są używana odzież, obuwie, firany, pościel, koce, maskotki itp., które nie są już nam potrzebne. Rzeczy te muszą być jednak czyste, bez dziur, a buty związane w pary. Każdy kilogram zebranych rzeczy jest zamieniany na fundusze dla Wojtusia, 8-latka z Gołaszyna, który walczy z nowotworem i zbiera pieniądze na szczepionkę, która pozwoli mu więcej nie zachorować.

„Szafowanie dla Wojtusia” odbywa się już od kilku miesięcy na terenie wszystkich gmin powiatu łukowskiego. W sobotę 25 marca odbędzie się w samym Łukowie. Organizatorzy proszę o wystawienie rzeczy, które chcemy oddać, przed klatki czy posesje w godzinach od 9.00 do 11.00. Worki z ubraniami będą odbierane od godziny 11.00.
Jeżeli ktoś nie będzie mógł w tym dniu przygotować worków z ubraniami może je 23 kwietnia przywieźć do Szkoły Podstawowej w Gołaszynie, gdzie odbędzie się finał akcji „Szafowanie dla Wojtusia”.

Akcja „Szafowanie dla Wojtusia” odbywa się w ramach działań ogólnopolskiej Fundacji „Po Pierwsze”. Patronuje jej Michał Wiśniewski. Do tej pory udało na rzecz Wojtusia udało się zebrać ponad 30 ton odzieży, a na jego koncie siepomaga.pl jest już ponad milion złotych.

Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się, co słychać u Wojtka, może zajrzeć na jego stronę: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086218700514

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.