Łuków

Łuków: Złota Zbiórka dla Wiktorka

Region Czw. 16.03.2023 08:14:10
16
mar 2023

Ponad 70 klas i oddziałów przedszkolnych m.in. z Turzych Rogów, Łukowa i Radzynia Podlaskiego, odpowiedziało na apel Kreatywnych Kobiet i postanowiło wziąć udział w akcji charytatywnej „Złota Zbiórka dla Wiktorka”. Uczniowie zbierają pieniądze dla chłopca, który urodził się z wadą wrodzoną kończyn dolnych, jaka zdarza się raz na ćwierć miliona urodzeń.

Nie brakuje wśród nas dobrych ludzi. Skąd to wiemy? Stąd, że kiedy trzeba pomóc, zwłaszcza tym najmłodszym – zawsze znajdują się osoby, które organizują różne akcje, i osoby, które chętnie się w nie włączają. Przykładem na to niech będzie to, co robią teraz panie ze Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet z Łukowa na rzecz Wiktorka Jankowskiego, pochodzącego z Turzych Rogów z gminy Łuków.

Kreatywne Kobiety to stowarzyszenie, które kilka lat temu powstało w Łukowie. Zrzeszone w nim kobiety organizują rożne wydarzenia, m.in. kiermasze i akcje charytatywne. Teraz postanowiły weprzeć Wiktorka Jankowskiego z Turzych Rogów. Chłopiec urodził się w 2020 roku z obustronną hemimelią strzałkową – rzadką wadą wrodzoną kończyn dolnych, która zdarza się raz na ćwierć miliona urodzeń. Dzięki wsparciu wielu osób udało się już raz zebrać pieniądze na jego operację. Ale teraz musi przejść kolejny etap leczenia. Jego rodzice, Małgorzata i Daniel, potrzebują 270 tys. zł.

Kolejna zbiórka na rzecz Wiktorka już trwa. Ostatnio specjalnie dla niego panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Turzych Rogów sprzedawały pączki. Teraz w akcję pomocy Wiktorkowi włączyły się Kreatywne Kobiety. Jak mówi nam Monika Mitura, jedna z koordynatorek akcji, w „Złotą Zbiórkę” zaangażowało się ponad 70 klas i oddziałów przedszkolnych z Łukowa, Turzych Rogów, Strzyżewa, Zalesia, Zarzecza Łukowskiego, Burca, Soboli, Gręzówki, Aleksandrowa, Szaniaw, Łazów, Dąbia, Dębowicy, Ulana – Majoratu i Radzynia Podlaskiego. W tych miejscach trwa zbiórka monet. Ale można też wrzucać do specjalnie w tym celu ustawionych puszek, również banknoty

 

Finał „Złotej Zbiórki dla Wiktorka” odbędzie się w sobotę 1 kwietnia podczas V Targów Kreatywnych Kobiet. Odbędą się one w Szkole Podstawowej nr 1.Podczas Targów Kreatywnych Kobiet też będzie można wesprzeć Wiktorka. Jeżeli ktoś nie może wziąć udziału w tej akcji, a chce wesprzeć chłopca i jego rodziców, może to zrobić przez stronę: https://www.siepomaga.pl/nozki-wiktorkazdjęcia: siepomaga.pl/Kreatywne Kobiety
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook