Łuków

Nowy żłobek i przedszkole gotowe na przyjęcie dzieci /AUDIO/

Region Wt. 02.06.2026 08:32:00
02
cze 2026

Nowy żłobek i przedszkole przy ulicy Ostrobramskiej w Łukowie są już gotowe na przyjecie dzieci. Odbył się już odbiór końcowy inwestycji, która kosztowała w sumie 10 mln zł, i na którą pozyskano dofinansowanie w rządowego programu „Aktywny Maluch”, który jest finansowany z Krajowego Planu Odbudowy.

Budowa budynku na potrzeby żłobka i przedszkola przy ulicy Ostrobramskiej w Łukowie ruszyła w lutym ubiegłego roku. Na realizację inwestycji władze miasta pozyskały dofinansowanie z programu Maluch +, który obecnie nosi nazwę „Aktywny Maluch” i jest finansowany z Krajowego Planu Odbudowy. Budowa żłobka i przedszkola zakończyła się oficjalnie 29 maja, kiedy to nastąpił odbiór końcowy prac.

O tej inwestycji mieliśmy okazję porozmawiać z burmistrzem Piotrem Płudowskim oraz Kamilem Kalickim, kierownikiem budowy:



W żłobku, który będzie mieścił się na parterze nowego budynku, będzie miejsce dla 48 dzieci. Natomiast na piętrze są cztery sale dla przedszkolaków.

Oficjalne otwarcie nowej miejskiej placówki zaplanowano pod koniec lipca. Zaraz potem pojawią się tam pierwsze maluszki, które zaczną swoją przygodę w żłobku. We wrześniu dołączą do nich przedszkolaki.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
....... Wt. 02.06.2026 14:11:09

Wspaniałą inwestycja? W czasach gdy dzieci jest coraz mniej? W innych placówkach są likwidowane grupy aby tu zapewnić? To jest chory pomysł... czym tu się chwalić?...

Obserwator Wt. 02.06.2026 20:09:20

Masz rację. Juz w Szkole 5 nie bylo naboru, zostaje 3 oddzialy a za rok w natepnych prxedszkolach beda puste sale. Buduje sie przrdszkole a dzieci zastepcy chodza do prywatnych placowek i tam idzie kasa mieszkancow. To jest dopiero wstyd.

Ludek Pt. 05.06.2026 04:12:44

Panie Zastępco Burmistrza-czy to prawda? Jeśli tak, to trochę słabo to wygląda....

Belfer Czw. 04.06.2026 05:40:47

Przedszkola funkcjonujące od lat, z tradycją na nic nie mogą liczyć, bo funduszy brak w UM...nie mówiąc o topniejącej liczbie dzieci...