Łuków

Odznaka Zasłużony dla Łukowa dla harcerza Zdzisława Dudzińskiego

Region Wt. 05.09.2023 09:20:43
05
wrz 2023

Zdzisław Dudziński, wieloletni działacz harcerski, i były komendant łukowskiego Hufca ZHP, otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Łukowa. Uroczyste wręczenie odznaki odbyło się podczas konferencji „Wierni Ideałom”.

W poniedziałkowe popołudnie 4 września odbywała się w Łukowie konferencja „Wierni Ideałom” zorganizowana przez Chorągiew Lubelską ZHP i Hufiec ZHP Łuków. Zanim rozpoczęły się prelekcje, przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Okliński, wiceprzewodnicząca Urszula Chruściel oraz burmistrz Piotr Płudowski wręczyli Zdzisławowi Dudzińskimi, harcerzowi i byłemu komendantowi łukowskiego hufca - Odznakę Honorową za Zasługi dla Łukowa.

Zdzisław Dudziński to wieloletni działacz harcerski oraz pracownik PKS w Łukowie. W Hufcu ZHP Łuków działał jako kwatermistrz, członek komisji rewizyjnej, skarbnik, a w latach 2007 - 2015 także jako Komendant Hufca. Funkcję tą objął w momencie kryzysu organizacji, co pozwoliło na przetrwanie struktur harcerstwa na Ziemi Łukowskiej. Dudziński angażował się także w organizację świąt państwowych w Łukowie. Przyczynił się do powstania nowych drużyn harcerskich w innych miejscowościach. O przyznanie odznaki wnioskowali łukowscy harcerze. Ten wniosek zyskał stuprocentową akceptację Rady Miasta. O Panu Zdzisławie Dudzińskim więcej TUTAJ

Panu Zdzisławowi Dudzińskiemu gratulujemy, a na relację z konferencji, podczas której odbyło się to miłe wydarzenie, i nad którą objęliśmy patronat medialny, zapraszamy na naszą antenę dziś popołudniu.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Harcerze Wt. 05.09.2023 13:45:37

Gratulujemy, druhu Zdzisiu. Życzymy dużo zdrowia i ludzkiej życzliwości.

Łukowiak Wt. 05.09.2023 06:26:15

Brawo panie Zdzisławie. Zrobił Pan wielką robotę dla ZHP. Należy się Panu szacun i uznanie.