Garwolin

Piękny jubileusz złotych godów

Region Śr. 31.05.2023 08:44:41
31
maj 2023

20 wyjątkowych par małżeńskich z gminy Garwolina świętowało złote gody. Z tej okazji, na wniosek wójta Marcina Kołodziejczyka prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a władze samorządowe zorganizowały 30 maja spotkanie z udziałem jubilatów i gości.

- Państwa obecność tu, w dniu dzisiejszym dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość dawaniem jest nie braniem, budowaniem nie niszczeniem, zaufaniem nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. Nie sztuką pokochać, sztuką wytrwać – mówiła kierownik USC w Garwolinie Agnieszka Kołodziej, a wójt gminy Marcin Kołodziejczyk pogratulował jubilatom wytrwałości i cierpliwości oraz miłości, którą obdarzyli drugą osobę. - Przeszliście na pewno sporo trudnych chwil i z nimi wszystkimi sobie poradziliście. Mam nadzieję, że jeszcze wiele lat przed wami, tą swoją miłość przelejecie pewnie teraz na kolejne pokolenia, na swoich wnuków, prawnuków. Życzę wam tego wszystkiego na najbliższe lata i mam nadzieję, że te dzisiejsze chwile, będą chwilami, które na pewno na długo zapamiętacie – artykułował gospodarz gminy Garwolin. Małżonkowie nie ukrywali, że różnie bywało przez te pół wieku, ale zawsze jakoś dochodzili do porozumienia, bo najważniejsza dla nich była miłość i rodzina.

Życzenia przekazali jubilatom posłowie Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak, przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Waldemar Trzaskowski, przewodniczący RG Bernard Makulec i proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach ks. Leszek Dąbrowski, który powiedział, by Pan Bóg hojnie błogosławił jubilatom, „byście umieli podejmować codzienne wyzwania z zapałem, z radością, zawsze służąc sobie nawzajem, a wtedy ta wasza miłość będzie cenniejsza nisz wszelkie złoto”. Senator Maria Koc przesłała jubilatom list gratulacyjny.

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w jego imieniu wręczał wójt Marcin Kołodziejczyk, a towarzyszyli jej obecni na uroczystości goście.

Relacja Waldemara JaroniaPrezydenckimi medalami „Za Długoletnie Pożycie Malżeńskie” uhonorowani zostali:

Bożena i Wojciech Baranowie
Elżbieta i Krzysztof Błażejczykowie
Anna i Janusz Fidrykowie
Ewa i Antoni Gontarzowie
Elżbieta i Jerzy Kępkowie
Antonina i Stanisław Laskowscy
Alicja i Janusz Makulcowie
Cecylia i Tadeusz Makulcowie
Ewa i Tadeusz Mikulscy
Teresa i Janusz Ornatowie
Helena i Andrzej Ostolscy
Ewa i Roman Parkotowie
Danuta i Janusz Piskorzowie
Jadwiga i Stefan Poncyliuszowie
Hanna i Szczepan Rutowie
Janina i Jerzy Szaniawscy
Teresa i Marian Tudkowie
Maria i Wiesław Witakowie
Ewa Guba – Zarzycka i Eugeniusz Guba
Marianna i Roman Zakrzewscy

Jubileusz złotych godów ubarwiły występy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałówce, a swoją obecnością, oprócz wymienionych w tekście, zaszczyciły zastępczyni wójta Karolina Kasprzak, skarbnik gminy Katarzyna Grzeszczak, sekretarz Martyna Karaś, kierownik Referatu Organizacyjno – Oświatowego i Spraw Społecznych Izabela Miętus, Patrycja Wielgosz.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Młody Czw. 01.06.2023 05:54:35

Super, gratulacje dla Państwa.

Wanda Sob. 03.06.2023 06:14:23

DZIĘKUJEMY, jesteście najbardziej wiarygodnym portalem w powiecie garwolińskim i co najważniejsze, blisko ludzkich spraw.

Observator Śr. 31.05.2023 18:55:52

Impreza na wysokim poziomie organizacyjnym.