Łuków

Powiat łukowski: pół miliona dla organizacji pożytku publicznego

Region Czw. 11.04.2024 10:13:08
11
kwi 2024

Władze powiatu łukowskiego podzieliły pieniądze pomiędzy organizacje pożytku publicznego. Do podziału było ponad pół miliona złotych. Pieniądze te trafiły m.in. do klubów sportowych, zespołów ludowych oraz do strażaków ochotników.

W ubiegłym tygodniu, 3 i 4 kwietnia władze powiatu łukowskiego podpisały umowy najpierw z przedstawicielami ochotniczych straży pożarnych, a następnie z przedstawicielami stowarzyszeń i klubów sportowych, na podstawie których przekazano tym organizacjom pożytku publicznego dotacje na ich działalność. Poszczególne podmioty otrzymały wsparcie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Będą one mogły przeznaczyć te pieniądze m.in. na zakup sprzętu – to w przypadku ochotniczych straży pożarnych, oraz na organizację wyjazdów, zawodów czy też zakup strojów.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w bieżącym organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu łukowskiego otrzymają w ramach konkursów oraz tzw. małych grantów w sumie ponad pól miliona złotych.

Listę organizacji, które otrzymały dotacje z budżetu powiatu można znaleźć na stronie Starostwa Powiatowego.zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.