Siemiatycze

Powstaje projekt budowy internatu przy siemiatyckim LO

Region Wt. 11.06.2024 10:44:49
11
cze 2024

Powiat siemiatycki podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowy nowoczesnego internatu przy Zespole Szkół w Siemiatyczach.

W piątek, 7 czerwca starosta Mariusz Cieślik i wicestarosta Łukasz Zubik podpisali umowę z Biurem Projektowym „DOM-BUD” Stanisław Sójkowski z Suwałk na opracowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Przy podpisaniu umowy obecna była Bożena Krzyżanowska - dyrektor Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Zgodnie z umową wykonawca ma 6 miesięcy na wykonanie zadania. Koszt opracowania dokumentacji to zgodnie z ofertą wyłonioną w przetargu 144 648 zł.

Oferty na wykonanie projektu internatu złożyło 13 firm, najwyżej zadanie to wyceniło białostockie biuro projektowe, kwota to ponad 302 tys. zł.

Zgodnie z założeniami internat ma być przeznaczony dla 60 – 70 uczniów. Do dyspozycji młodzieży będą 2 i 3 osobowe pokoje wraz z indywidualnymi łazienkami. Pokoje wyposażone będą w tapczany, biurka, krzesła, komody, szafki, półki na książki oraz szafy ubraniowe. Poza pokojami sypialnymi w internacie przewidziano między innymi: wydzielenie pokoju do nauki indywidualnej tzw. „cichy pokój”, miejsca do samodzielnego przygotowywania posiłków, ogólnodostępną świetlicę multimedialną, pokój dla wychowawców, salę fitness. Znajdzie się też stołówka i kuchnia zapewniająca całodzienne wyżywienie. Internat będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powiat zamierza również zagospodarować teren wokół budynku poprzez budowę miejsc parkingowych i nasadzeń zieleni w celu zwiększenia estetyki obiektu i zapewnienie mu kompleksowej funkcjonalności.

Po podpisaniu umowy na projekt, kolejnym etapem ma być pozyskanie dofinansowania na budowę internatu.Źródło: Powiat Siemiatycki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
pyza z PK Śr. 12.06.2024 17:33:53

I co dalej cieśliku?