Łuków

Przed nami trzecia edycja akcji „Gwiazdka dla zwierzaków”

Region Czw. 16.11.2023 08:08:33
16
lis 2023

Już po raz trzeci Marta Niedziałek z Łukowa organizuje zbiórkę darów dla schroniska „Zwierzaki do wzięcia” oraz domu tymczasowego dla kotów prowadzonego przez Lidię Rosińską. Akcja będzie odbywać się pod znanym już w mieście hasłem „Gwiazdka dla zwierzaków”.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się w piątek 1 grudnia w godzinach od 10.00 do 17.00, a w sobotę 2 grudnia - od 10.00 do 15.00. W tym roku Marta Niedziałek zaprosiła do współpracy Łukowską Spółdzielnię Mieszkaniową. Dzięki uprzejmości prezesa Tadeusza Malesy oraz jego zastępcy Karola Goławskiego, a także Anny Sposób - Małkińskiej przedmioty, które przydadzą się zwierzętom będzie można przynosić do Klubu Apis na osiedlu Chącińskiego.

Jak co roku zbierane będą koce i ręczniki, a także gryzaki, drapaki czy termofory. Mile widziana jest również dobrej jakości karma dla zwierząt, żwir dla kotów, produkty weterynaryjne, smycze, akcesoria do pielęgnacji zwierząt, miski i zabawki dla psów i kotów, a także środki czystości np. domestos, płyny uniwersalne, rękawiczki jednorazowe. Nie będą zbierane kołdry i poduszki ze względu na szybkie niszczenie ich przez zwierzęta. Jedynym warunkiem jest dobry stan przynoszonych przedmiotów. Chodzi o to, aby nadawały się one do ponownego użytku. Przekazywane przedmioty mogą być nowe lub używane.

Jak podkreśla Marta Niedziałek, poprzednie edycje zbiórki wywołały duże zainteresowanie. W zeszłym roku osoby prowadzące schronisko zwróciły uwagę na bardzo dobrą jakość ofiarowanych przez mieszkańców darów. W tym roku nadal będzie ona rozszerzona o pomoc dla domu tymczasowego dla kotów, który powadzi Lidia Rosińska. W jej domu tymczasowym znajdują schronienie i opiekę weterynaryjną bezdomne koty z terenu miasta. Pani Lidia poszukuje dla nich odpowiedzialnych domów, zwierzęta te poddawane są zabiegom sterylizacji i kastracji oraz szczepione, co w dużej mierze przyczynia się do poprawy sytuacji kotów wolno żyjących z terenu miasta. W tym roku w ramach akcji „Gwiazdka dla zwierzaków” będzie też można kupić kalendarz ze zdjęciami kotów przebywających pod opieką pani Lidii. Udostępnione będą również puszki na datki dla jej domu tymczasowego. Zbiórka funduszy odbywa się oficjalnie pod patronatem fundacji Sarigato.

„Jako mieszkańcy miasta możemy pomóc potrzebującym zwierzętom, biorąc udział w zbiórce rzeczy, które Państwu są już niepotrzebne, a mogą się im przydać. Ponowne wykorzystanie rzeczy może przynieść wymierne korzyści innym. To także element proekologicznego stylu życia. Przekazywanie niepotrzebnych już dla nas przedmiotów innym osobom, czy podmiotom doskonale wpisuje się w tę ideę. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy bezdomnym zwierzętom!” – apeluje Marta Niedziałek. Na jej apel będzie można odpowiedzieć 1 i 2 grudnia.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook