Łuków

Przedszkolaki z Łukowa uczciły 104. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II

Region Pt. 17.05.2024 17:20:31
17
maj 2024

18 maja obchodzić będziemy 104. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. O tym dniu pamiętały dzieci z łukowskiego przedszkola prowadzonego przez Siostry Nazaretanki, które nosi imię Świętego Jana Pawła II.

W relacji, która nadeszła z przedszkola do naszej redakcji, czytamy:

W kolejną, 104. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, który jest patronem przedszkola, trwało świętowanie. Przygotowania rozpoczęto już w czwartek,16 maja. Tego dnia dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które prowadziła siostra Samuela. Przedszkolaki od podstaw przyrządzały pyszne, kruche ciasteczka, którymi następnego dnia częstowały rodziców i dziadków, którzy przychodzili do przedszkola.

Kolejnym punktem świętowania było wyjście starszych grup do pomnika Ojca Świętego. Dzieci wzbudzały niemałe zainteresowanie, ponieważ szły przez miasto śpiewając piosenki o swoim patronie. Najważniejsza zaś była modlitwa w intencji dzieci, rodzin i wszystkich pracowników przedszkola. Bardzo miło było wywołać uśmiech na twarzy mijanych osób, a entuzjazm przedszkolaków nie przygasł do końca dnia.

Dzieci zaśpiewały też hymn przedszkola, który nadaje kierunek wychowaniu w wartościach: „Janie Pawle II, z domu Ojca widzisz nas. Chcemy przez życie tak jak ty drogą miłości iść”.zdjęcie i informacja: Przedszkole Jana Pawła II w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.