Łuków

Przedszkolaki z Zalesia „Odkrywcami matematyki”

Region Pt. 07.06.2024 15:34:15
07
cze 2024

W przedszkolu w Zalesiu, w okresie od 1 marca do 31 maja bieżącego roku, prowadzony był projekt edukacji matematycznej pod nazwą „Odkrywcy matematyki”.

Projekt realizowany był w dwóch najstarszych grupach przedszkolnych w ramach III edycji programu grantowego dla przedszkoli „Rosnę z matematyką”. Jego głównym założeniem była nauka programowania, kodowania i odkodowywania informacji z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i metod pracy oraz dostrzeganie matematyki w najbliższym otoczeniu, i w sytuacjach dnia codziennego. W ramach projektu, poza realizacją zajęć dydaktycznych, w przedszkolu zorganizowany został „Dzień Matematyki” oraz odbyły się warsztaty z kodowania dla rodziców. Rodzice otrzymali też opracowane przez nauczycielki broszury z przykładami zabaw matematycznych oraz ze wskazówkami jak mogą bawić się z dziećmi w kodowanie w domu. Przeprowadzono Gminny matematyczny konkurs plastyczny, w którym wzięły udział trzy placówki z Gminy Łuków.

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez sponsora grantu w wysokości 5.000 zł, dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności, a przedszkole wzbogaciło ofertę edukacyjną o ciekawe pomoce dydaktyczne oraz zestaw do kodowania wraz z inteligentnym robotem Genibotem. Koordynatorem projektu była p. Lidia Cegiełka, a w opracowaniu i realizacji projektu pomagała jej p. Wioleta Chmiel.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.