Łuków

Ruszyła budowa ulicy Królik. Utrudnienia w ruchu

Region Sob. 05.08.2023 22:07:45
05
sie 2023

Uwaga kierowcy! Utrudniony jest ruch na ulicy Królik w Łukowie. Rozpoczęły się tam właśnie prace budowlane. Trwa wytyczanie pasa drogowego, co oznacza, że burzone są budynki i ogrodzenia.

Budowa ulicy Królik to inwestycja, do której przygotowywano się od wielu lat. Najpierw powstał projekt i potrzebna dokumentacja. Następnie władze miasta złożyły wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na początku tego roku dofinansowanie zostało przyznane. Po podpisaniu umowy z wojewodą, ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy. Pierwszego przetargu nie rozstrzygnięto. Ogłoszono drugi, który wygrała łukowska firma PRRID. Po wyrażeniu zgody przez Radę Miasta, zwiększono finansowanie tej inwestycji. Ostatecznie zadanie pod nazwą „Budowa ulicy Królik” będzie kosztować 10,2 mln zł. Wysokość dofinansowanie to 5,5 mln zł.

Pod koniec mijającego tygodnia na ulicy Królik rozpoczęły się prace. Na początek wyznaczany jest pas drogowy. Następnie zaczną się prace związane m.in. z rozbiórką istniejącej i budową nowej sieci gazowej oraz budową sieci wodociągowej, teletechnicznej i energetycznej.

Wszystko ma być gotowe w połowie przyszłego roku.

AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.