Łuków

Ruszyła nowa linia miejskiej komunikacji w Łukowie

Region Wt. 02.04.2024 09:08:51
02
kwi 2024

Na ulicach Łukowa, we wtorek 2 kwietnia dokładnie o godzinie 7.15 pojawił się kolejny autobus miejskiej komunikacji. To autobus nowej linia Ł4. Koszt jej funkcjonowania do końca roku to 142 tysiące złotych.

Bezpłatna komunikacja miejska pojawiła się w Łukowie w połowie 2021 roku. Dokładnie 19 czerwca z przystanku na ul. Wereszczakówny odjechał pierwszy autobus nad zalew Zimna Woda. Dziś w mieście działają dwie stałe linie: Ł2 – na odcinku ul. Wereszczakówny dworzec PKP oraz linia Ł3 – na odcinku ul. Farfak – ul. Łapiguz. Działa też wakacyjna linia Ł1 prowadząca nad zalew. Od 2 kwietnia jest już linia L4, która swoim zasięgiem obejmuje m.in. ulice Międzyrzecką, Zapowiednik i Wójtostwo.
Powstanie tej linii to efekt działań podjętych w ubiegłym roku przez mieszkańców z tej części miasta. W ich imieniu występowała pani Anna Kowalczyk, która wówczas o konieczności powstania tej linii mówiła tak: „Złożyliśmy petycję, ponieważ ta część miasta jest znacznie oddalona od centrum, a my potrzebujemy łatwego i wygodnego dostępu do miasta, do pracy, a dzieci do szkoły. Mieszkańcy nowego Łukowa i ulicy Rurowej mają już komunikację i bardzo chwalą sobie ten dostęp. I my też chcielibyśmy korzystać z tych dóbr”.

Petycję poprała najpierw Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Następnie zgodę wyraziła Rada Miasta. Zadaniem burmistrza i urzędu było wdrożenie postulatów mieszkańców w życie. Potrzebny był na to czas. Okres przygotowań dobiegł właśnie końca. Nowa linia autobusowa w Łukowie ruszyła. Usługę tę świadczyć będzie łukowski PKS.
Nowa linia autobusowa będzie działała do końca roku z przerwą na wakacje. Koszt to niespełna 142 tys. zł. W sumie zaś, na obsługę czterech linii komunikacji miejskiej, wydane zostanie w tym roku z budżetu miasta 1 milion 7 tysięcy złotych.

Schemat nowej linii oraz rozkład jazdy można znaleźć m.in. TUTAJ

zdjęcie: UM Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
A nasza rodzina nie zagłosuje....... Śr. 03.04.2024 05:14:14

.....na obecnego burmistrza,ani na z-cę.Z uwagi właśnie na ten, ponad milion.Radnych też będziemy filtrować.Niebawem okaże się,niedobór w kasie ,i burmistrz ,stanie przed dylematem,podniesienia opłat.Przypomnę że podniesiono w międzczasie , opłatę za odpady dla przedsiębiorców.Wyobrażnia ekonomiczna , cały czas w cenie.