Łuków

Słuchacze łukowskiego UTW na spotkaniu z Kazimierzem Janem Gajowym

Region Śr. 12.06.2024 17:14:43
12
cze 2024

Słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję spotkać się z Kazimierzem Janem Gajowym, prezesem Fundacji Fenicja im. Św. Charbela. Spotkanie to odbywało się pod hasłem „Polacy w Libanie”.

Spotkanie pt. „Polacy w Libanie” odbyło się w Łukowskim Ośrodku Kultury 10 czerwca. Wydarzenie było dedykowane słuchaczom łukowskiego UTW. Bohater spotkanie, Kazimierz Jan Gajowy, prezes Fundacji Fenicja im. Św. Charbela, opowiadał o powiązaniu Polski i Libanu w nawiązaniu do historii. Kazimierz Gajowy opowiedział o wyjątkowych Polakach, którzy wyemigrowali bądź podróżowali do Libanu, będących dla niego inspiracją. Uczestnicy spotkania usłyszeli m.in. o Juliuszu Słowackim, który podczas podróży do Libanu odbył przemianę duchową, czego dowodem stał się poemat Anhelli. Wydarzenie to było okazją również do rozmów o współczesnym Libanie.

Na zakończenie odbył się recital autorskich utworów Kazimierza Jana Gajowego, przepleciony również autorską poezją w wykonaniu Adama Rosłońca.zdjęcia i informacja: ŁOK

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.