Łuków

Spotkanie z aktorem z Teatru ES w łukowskim przedszkolu

Region Śr. 17.04.2024 08:46:47
17
kwi 2024

Dzieci z grup Motylki, Biedroneczki, Kropelki i Słoneczka z Przedszkola Miejskiego nr 4 Fantazja w Łukowie miały okazję spotkać się z Robertem Protasewiczem, aktorem siedleckiego Teatru ES. Przedszkolaki mogły poznać tajniki pracy aktorskiej i zadawać gościowi pytania.


Spotkanie przedszkolaków z Robertem Protasewiczem, aktorem siedleckiego Teatru ES, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, instruktorem teatralno-wokalnym, scenarzystą, scenografem i reżyserem oraz laureatem Wawrzyna Siedleckiego w dziedzinie kultury, odbyło się 12 kwietnia. Zorganizowała je nauczycielka przedszkola Agnieszka Okołotowicz. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, gość zdradził przedszkolakom tajniki pracy aktorskiej. Z ogromną pasją opowiedział także o rolach, w jakie wcielał się na teatralnych deskach. Przeczytał dzieciom niezwykłą opowieść o Gryzaku – uroczym potworku, który uwielbia wgryzać się w smakowite historie.

Podczas spotkania dzieci miały również okazję, aby zaspokoić swoją ciekawość i zadać panu Robertowi przygotowane wcześniej pytania, m. in. o to, skąd wzięło się jego zainteresowanie teatrem, kto jest jego aktorskim autorytetem, jakie cechy musi posiadać dobry aktor oraz ile czasu trzeba poświęcić, aby dobrze przygotować się do odgrywanej roli. Był też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie to na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

informacja i zdjęcia: Agnieszka Okołotowicz Przedszkole Miejskie nr 4 Fantazja
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.