Siemiatycze

Spowodował kolizję i uciekł. Był nietrzeźwy

Region Śr. 19.06.2024 08:03:22
19
cze 2024

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 30-latek z powiatu białostockiego. W centrum Siemiatycz, kierowca Alfy uderzył w inne auto i uciekł. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów na jednym z osiedli. Okazało się, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Dyżurny siemiatyckiej Policji został powiadomiony o kolizji dwóch samochodów w centrum Siemiatycz. Do zdarzenia doszło 15 czerwca. Zadysponowani do zdarzenia mundurowi ustalili, że kierowca Alfy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy Peugeota i w niego uderzył. Z relacji świadków wynikało, że sprawca kolizji pozostawił auto i uciekł. Dzięki rysopisowi mężczyzna został zatrzymany. Mundurowi zauważyli go na jednym z osiedli w mieście. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. 30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Ulice Grodzieńska i Świętojańska w czasie działania służb, były nieprzejezdne. W zdarzeniu interweniowała Policja, Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego – na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
KERMIT Niedz. 23.06.2024 07:06:56

I wreszcie w tum nudnym miesvie coś się działo przynajmniej mieszkańcy mogli się, ayrzymac i popatrzeć.A tak Nudy nudy nic się nie dzieje