Łuków

Sprawcy napadu na drodze S-17 zatrzymani

Region Czw. 27.06.2024 13:20:38
27
cze 2024

Wraca sprawa pani Katarzyny z Łukowa, która została napadnięta i okradziona w okolicach MOP na drodze S-17. Sprawcy tej napaści zostali właśnie zatrzymani przez funkcjonariuszy z KPP Puławy.

Do zdarzenia, którego ofiarą padła pani Katarzyna doszło na początku czerwca. Została tam okradziona w zaplanowany sposób. Kiedy poszła zapłacić za paliwo, przebito oponę w jej aucie. Następnie kiedy zatrzymała się na drodze, jeden z mężczyzn, którzy jechali za nią autem, podbiegł do jej samochodu, wybił szybę i ukradł torebkę. WIĘCEJ

27 czerwca na stronie KPP Puławy ukazała się informacja o zatrzymaniu sprawców tej napaści. W komunikacie komisarz Ewy Rejn-Kozak, oficer prasowej komendanta KPP w Puławach, czytamy:

„Dzisiejsze aresztowania to efekt intensywnej pracy policjantów kryminalnych z Puław, dochodzeniowców z KP w Kurowie oraz funkcjonariuszy z KWP w Lublinie. Dzięki podjętym czynnościom zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, podejrzanych nie tylko o włamanie na terenie powiatu puławskiego, ale także o kradzieże na terenie województw pomorskiego i wielkopolskiego.

Sprawa dotyczyła kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki Mercedes, do której doszło w nocy 11 czerwca na drodze S17 w pobliżu MOP Markuszów. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że sprawcy zaplanowali całą akcję, rozpoczynając ją już na stacji paliw. Gdy kierująca Mercedesem, mieszkanka powiatu łukowskiego poszła do kasy zapłacić za paliwo, jeden z mężczyzn uszkodził nożem oponę w jej samochodzie. Gdy kobieta wyjechała na drogę, była zmuszona zatrzymać się na pasie awaryjnym.

W tym czasie wyprzedził ją inny samochód osobowy, który zatrzymał się tuż przed jej pojazdem. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który podbiegł do Mercedesa i szarpiąc za klamkę od strony pasażera próbował go otworzyć. Widząc, że zamki są zablokowane, wybił szybę w pojeździe i ukradł torebkę z zawartością pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów osobistych należących do dwóch osób. Następnie mężczyźni odjechali. Straty wyniosły 6 tysięcy złotych.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, policjanci z Kurowa i Puław podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Zabezpieczono szereg śladów, nagrań z monitoringów oraz innych dowodów. Z kryminalnymi z Puław współpracowali policjanci z KWP w Lublinie, udzielając wszelkiej możliwej pomocy.

W efekcie intensywnych działań, w poniedziałek na terenie województwa łódzkiego zatrzymani zostali obywatele Gruzji. Policjanci zabezpieczyli przy nich kilka telefonów komórkowych oraz noży. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych z ich udziałem, zarzuty w tej sprawie usłyszeli 21 i 27-latek.

Dodatkowo policjanci ustalili, że obaj mężczyźni dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi na terenie województwa pomorskiego oraz artykułów chemicznych i spożywczych na terenie województwa wielkopolskiego.

Dzisiaj, na wniosek puławskich policjantów oraz prokuratury sąd zastosował wobec 21 i 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące".

Fot. Video: KPP Puławy
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Obserwator Czw. 27.06.2024 10:44:15

Dlaczego zakrywają zawsze ich Mo.......dy !!!!!!!!!! Przecież to nie VIP!!!!!!!!przestepcy