Łuków

Święto Miodów Ziemi Łukowskiej

Region Wt. 01.08.2023 07:31:29
01
sie 2023

Już w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia odbędzie się Święto Miodów Ziemi Łukowskiej. Rozpocznie je Msza Święta w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce. Wydarzeniu patronują Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Święto Miodów Ziemi Łukowskiej rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce, która zostanie odprawiona o godzinie 12.00. Następnie wszyscy przejadą do Ławek, gdzie odbędzie się impreza plenerowa. W programie wydarzenia koncert Orkiestry Dętej ze Stoczka Łukowskiego, występy zespołów ludowych, konkursy z nagrodami, możliwość zakupu książek i sprzętu do gospodarki pasiecznej oraz różnych odmian miodów i innych produktów pszczelich. Podczas wydarzenia zostaną wręczone odznaczenia Polskiego Związku Pszczelarskiego dla zasłużonych w dziedzinie pszczelarstwa. Jak przystało na Święcie Miodów nie zabraknie na nim wyrobów od lokalnych producentów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezes ARiMR Halina Szymańska oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W gronie organizatorów tegorocznego Święta Miodów Ziemi Łukowskiej są Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie, Koło Pszczelarzy im. K. Lewickiego w Łukowie, Powiat Łukowski, Miasto Łuków, Gmina Łuków, Nadleśnictwo Łuków, Muzeum Regionalne w Łukowie, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Łukowski Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.