Siemiatycze

Trwa realizacja inwestycji drogowych w powiecie siemiatyckim. Do końca roku może zakończyć się przebudowa ulicy Kościuszki w Siemiatyczach

Region Wt. 11.06.2024 17:45:03
11
cze 2024

Chociaż inwestycja realizowana jest z opóźnieniem, to nowe władze powiatu siemiatyckiego liczą, że będzie zakończona jeszcze w tym roku - mówi starosta siemiatycki Mariusz Cieślik o przebudowie ulicy Kościuszki w Siemiatyczach.

- Inwestycja ta trwa już od 2022 roku. Wykonawca w dalszym ciągu stara się dokończyć budowę tej drogi. Powiatowy Zarząd Dróg jest cały czas w kontakcie z wykonawcą a ostatnimi czasy zwiększył się ruch odnośnie realizacji tej drogi. Jest już po terminie, wykonawca wie o tym, cały czas są z nim prowadzone rozmowy i liczymy na to, że w tym roku uda nam się tę drogę dokończyć na co czekają wszyscy mieszkańcy z niecierpliwością.

Poza realizowanymi już zadaniami drogowymi są też przygotowywane kolejne inwestycje, przegotowywana jest dokumentacja techniczna na budowę ścieżki pieszo-rowerowej Siemiatycze – Święta Góra Grabarka.

W tym roku zakończone będzie kilka zadań drogowych – dwuletnich i jednorocznych, wśród nich drogi: Nurczyk – Żerczyce, odcinek od Grodziska do drogi wojewódzkiej (Siemiatycze – Ciechanowiec), droga od strony Borysowszyzny do Grabarki, droga Rogawka – Krupice. Powstaje też chodnik w Wierzchucy Nagórnej w gminie Drohiczyn oraz ścieżka pieszo-rowerowa i chodnik na odcinku Perlejewo – Granne. Poza przebudową ulicy Kościuszki w Siemiatyczach, pozostałe inwestycje są realizowane zgodnie z założonymi terminami.

Każda droga jest potrzebne. 600 metrów asfaltu, na który czekają mieszkańcy wsi Czaje, czy blisko 2,7 km ulicy Kościuszki w Siemiatyczach – dla użytkowników tych dróg każda z inwestycji jest tak samo ważna. Na jakim etapie są budowy i remonty dróg powiatowych, czy będą ukończone w terminie a także - jakie inwestycje drogowe są jeszcze planowane, z takimi pytaniami do starosty siemiatyckiego Mariusza Cieślika zwróciła się Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Nevs4 Śr. 12.06.2024 14:55:36

To są inwestycje zaplaniwane przez poprzedni zarząd i starostę Więc nowy wyłoniony w głosowaniu realizuje dokończenie już zaczętych inwestycji lub zaplanowanych. Sam obecny starosta powiedział w wywiadzie że drogi sa w trakcie realizacji. Wiec wszystkie inwestycje są nie nowych władz powiatu. Obecny zarząd i Starosta powinien zaproponować swoje pomysły nowe dla mieszkańców powiatu ponieważ to o czym mowi budowach dróg to nie jest zasługa pozyskania środków przez obecnych rządzących w Starostwie. Więc proszę nie przypisywać zasług inwestycyjnych obecnemu staroście i zarządowi.

mieszkanka Wt. 11.06.2024 17:03:10

Podziękowania byłemu staroście MB za taki ogrom inwestycji i środków, które pozyskał. A co pokażą nowe władze, będziemy się przyglądać

Kriss Śr. 12.06.2024 11:29:15

Trzeba było "przyglądać" starej władzy, może było by duuuuzo więcej inwestycji......nie tylko prywatnych.

Radek R. Śr. 12.06.2024 11:46:55

To chyba jego praca więc co w tym dziwnego po to go ktoś wybrał a brał nie małe pieniądze