Łuków

Samorządy liczą na dofinansowanie

Region Pon. 15.04.2024 15:12:36
15
kwi 2024

Kilka tygodni temu wojewoda lubelski Krzysztof Komorski ogłosił nabór uzupełniający do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok. Samorządy mogły złożyć po jednym wniosku. Z tej możliwości skorzystały m.in. władze Łukowa oraz gminy Łuków.

Władze miasta złożyły wniosek o dofinansowanie budowy ulicy Brzozowej. Na jej wykonanie jest już prawomocne pozwolenie na budowę. Projekt zaś zakłada budowę drogi o długości ponad 500 metrów z chodnikiem po jednej stronie. Koszt inwestycji oszacowano na nieco ponad 3 mln zł. Władze miasta liczą, że dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie nie mniej niż 50 procent.

Na dofinansowanie w wysokości co najmniej 60 procent liczą natomiast władze gminy Łuków, które złożyły wniosek na modernizację drogi w Gręzówce. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak chodzi tu o niespełna kilometrowy odcinek gminnej drogi, który został zniszczony podczas budowy kanalizacji sanitarnej. Wartość zaplanowanej inwestycji to około 1 mln 200 tys. zł.

Samorządowcy liczą na to, że w ciągu kilku tygodni będzie wiadomo, czy otrzymali dofinansowanie czy też nie. Jeżeli odpowiedź z Urzędu Wojewódzkiego będzie pozytywna wówczas jeszcze w tym roku te obie inwestycje będą mogły się rozpocząć.

zdjęcie: Lubelski Urząd Wojewódzki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.