Łuków

Udana akcja łukowskiego klubu „Ostoja”

Region Śr. 15.11.2023 11:24:01
15
lis 2023

„Niepodległa dla Marzenki” – pod takim hasłem łukowski klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” zorganizował kolejną akcję poboru krwi. Odbyła się ona w Wojcieszkowie. Krew oddało 35 osób.

W nadesłanej do nas relacji, czytamy:

Kolejna akcja zorganizowana przez „Ostojaków” odbyła się 12 listopada w Wojcieszkowie. Tym razem pomocy potrzebuje Marzenka Kardas, członek Klubu HDK Ostoja. Osoba o wyjątkowym sercu, od zawsze wspierała potrzebujących, bardzo zaangażowana w charytatywną działalność klubu. Na akcji poboru zarejestrowało się aż 45 osób, z czego krew oddało 35. Wielu dokonało tego po raz pierwszy, co jest szczególnie istotne dla centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Każdy krwiodawca otrzymał po oddaniu krwi słodki upominek od Marzenki.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także kiermasz ciast oraz stoisko przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Pyszny poczęstunek przygotowała obsługa zajazdu, przed którym odbyło się całe wydarzenie. Dzięki zaangażowaniu motoryzacyjnych pasjonatów, mieszkańcy mogli podziwiać, a nawet przejechać się zabytkowymi autami i motocyklami. Dyskusje na temat motoryzacji trwały do samego końca akcji. Prezes Klubu HDK „Ostoja” Sebastian Ignaciuk dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia akcji i w tym trudnym czasie wsparli Marzenkę.

Akcja „Niepodległa” jest już cykliczną akcją organizowaną corocznie w Wojcieszkowie. Na jej sukces złożyła się współpraca wielu organizacji: Klubu HDK Ostoja w Łukowie, KGW Wojcieszków, Motoweteranów, Klasyki Youngtimery LLU, Bractwa 808, OSP w Wojcieszkowie, Zajazdu Skrzetuski oraz El-Mir.

Kolejna akcja poboru krwi organizowana przez HDK „Ostoja” odbędzie się w grudniu w Łukowie.informacja i zdjęcia: Klub HDK „Ostoja”


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.