Łuków

Urodziny klubu „Ostoja” i konferencja poświęcona krwiodawstwu

Region Pt. 21.04.2023 16:25:28
21
kwi 2023

„Krew darem życia” - to tytuł konferencji, która 21 kwietnia odbyła się w Łukowie. Okazją do jej zorganizowania było 5-lecie działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”. Wydarzeniu patronowało Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.

Łukowski Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” zorganizował konferencję edukacyjną na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa połączoną z obchodami jubileuszu 5-lecia działalności Klubu. Konferencja pod hasłem „Krew darem życia” odbyła się w piątek 21 kwietnia w auli I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Wydarzenie miało charakter otwarty, ale grupą docelową była młodzież szkół średnich. I to właśnie dla nich przewidziane były prelekcje, które poprowadzili przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, które było partnerem wydarzenia. Podczas konferencji zebrani goście dowiedzieli się m.in., jakie są fakty i mity co do oddawania krwi, usłyszeli dlaczego warto zapisać do rejestru potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych oraz co dzieje się po tym, jak już oddamy krew.

Podczas konferencji odbyło się również podsumowanie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Oddaj krew – ratuj życie”, który zorganizował klub „Ostoja”, i któremu patronowali Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Zdrowia. Na konkurs wpłynęło ponad dwa tysiące prac.


Podczas konferencji wręczono też odznaczenia „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Odznaczenie III stopnie otrzymali Agnieszka Domańska, Magdalena Świder, Damian Pawlak i Łukasz Łukasiewicz. Odznaczenie II stopnia otrzymał Paweł Pływacz. Kolejnych trzech członków klubu: Piotr Świder, Mirosław Liwiński i Michał Wojtaś otrzymali Odznaki Honorowe Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Wręczono też dwa odznaczenia „Dawca Przeszczepu”. Otrzymali je Tomasz Bosek i Michał Wojtaś.

Konferencji „Krew darem życia” patronowało m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook