Łuków

Warto pomagać

Region Pon. 20.11.2023 10:26:14
20
lis 2023

Zespól Szkół w Radoryżu Smalonym, który kształci młodzież w klasach mundurowych, często informuje o tym, co robią jego absolwenci. W ostatnich dniach na stronach szkoły ukazała się informacja o Dominice, która studiując na Akademii Wojsk Lądowych, zaangażowała się w działalność Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni”.

W informacji opublikowanej na stronach szkoły, którą także nadesłano do naszej redakcji, czytamy:

O tym, że warto pomagać wiemy wszyscy. Dzięki pomaganiu patrzymy na życie z szerszej perspektywy, uczymy się patrzeć na potrzeby i życie innych ludzi. Dominika to nasza ubiegłoroczna absolwentka klasy wojskowej. Obecnie studiuje na drugim roku na Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.

Pani kpr. pchor. o pomaganiu mówi tak: „Wszystko zaczęło się od wstąpienia do Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni”. Mocno zaangażowałam się w bezinteresowne pomaganie innym. Sort nakrętek (pieniądze z nakrętek przeznaczone są dla dzieci z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania), odwiedziny oraz zabawy z dziećmi z wyżej wymienionej placówki, rozmowy i wspólne śpiewanie z osobami starszymi w hospicjum, czy też świąteczne odwiedziny u naszych kombatantów. Każda z tych „rzeczy” nauczyła mnie czegoś innego. Pomagam w ten sposób przede wszystkim innym, ale również i sobie. Pomaganie nie tylko zmienia życie i myślenie innych, ale także i nasze. Nie ma większej nagrody niż uśmiech drugiego człowieka, kilka dobrych słów oraz świadomość tego, że postępuje się dobrze”.

Pomaganie jest dobre.informacja i zdjęcia: ZS Radoryż Smolany


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook