Łuków

Wielkanocny Jarmark odbył się w Łukowie

Region Niedz. 24.03.2024 12:59:10
24
mar 2024

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Niedzielę Palmową odbył się w Łukowie Jarmark Wielkanocny. Na Placu Solidarności i Wolności pojawiły się kramy wypełnione świątecznymi potrawami i ozdobami.

Kramy ze świątecznymi przysmakami i ozdobami stanęły w Niedzielę Palmową, 24 marca na Placu Solidarności i Wolności. Stoiska przygotowały koła gospodyń wiejskich oraz różne organizacje. Jarmark rozpoczęło widowisko przygotowań przez Zespół Pieśni i Tańca Gminy Łuków „Jata”. Było też symboliczne dzielenie się jajkiem. Jak co roku panie z Dminina przygotowały pyszny poczęstunek, czyli świąteczny biały barszcz. Świąteczna atmosfera dopisywała wszystkim. Nie przeszkodziło nawet kilkuminutowe załamanie pogody, podczas którego spadł grad.

Podczas Jarmarku odbyło się również wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkurs „Kolorowa Wielkanoc”, który zorganizował Gminny Ośrodek Kultury. W kategorii „Kurczaczek Wielkanocny” nagrodzeni i wyróżnieni zostali: Małgorzata Rosa z Zalesia, Maja Skrzyszewska z Dąbia, Alicja Zabłocka ze Świdrów oraz Dawid Kacprzak również ze Świdrów. W kategorii „Stroik Wielkanocny” dyplomy i nagrody odebrali: Piotr Skrzyszewski z Dąbia, Joanna Rosa z Zalesia, Lena Samujlicz z Zalesia oraz Anna Sosnowska z Gręzówki. Natomiast w kategorii „Palma Wielkanocna” w gronie laureatów znaleźli się: Lena Przeździak z Gręzówki, Adam Sosnowski z Gręzówki, Maja Kurowska ze Świdrów oraz Julia Świderska ze Świdrów. Gratulujemy.

Głównym organizatorem Jarmarku Wielkanocnego był Gminny Ośrodek Kultury. Wspierały go władze gminy Łuków i miasta.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.