Garwolin

Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Gminy Pilawa

Region Wt. 26.09.2023 10:19:15
26
wrz 2023

Pięć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z miasta i gminy Pilawa rywalizowało 23 września o miano najlepszego w zawodach sportowo-pożarniczych. Wśród drużyn męskich triumfowali strażacy z Wygody, natomiast rywalizację między Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi wygrali młodzi druhowie z Gocławia.

Do zawodów stanęło pięć drużyn OSP: Pilawa, Lipówki, Wygoda, Puznówka i Gocław oraz cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Puznówki, Lipówek i dwie z Gocławia, a także drużyna żeńska OSP z Puznówki,

Zawody otworzyła burmistrz miasta i gminy, jednocześnie prezes ZOM-G ZOSP RP w Pilawie dh Albina Łubian, a prowadził je dh komendant miejsko-gminny OSP dh Leszek Trzeciak przy współudziale dh Henryka Rosłańca i dh Bartłomieja Zawady. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z przedstawicieli Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie w osobach mł. bryg. Pawła Sobora i st. kpt. Sebastiana Świądra. W ramach współzawodnictwa odbyła się rywalizacja z toru przeszkód oraz gotowości bojowej.

Końcowa klasyfikacja drużyn męskich OSP przedstawia się następująco:

I miejsce - OSP Wygoda
II miejsce – OSP Gocław
III miejsce - OSP Puznówka
IV miejsce – OSP Pilawa
V miejsce – OSP Lipówki.

Klasyfikacja drużyn MDP:

I miejsce – MDP Gocław
II miejsce - MDP Lipówki
III miejsce – MDP Puznówka

Dodatkowo pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyły: MDP dziewcząt z Gocławia i drużyna kobieca OSP Puznówka.

Wśród obserwatorów strażackiej rywalizacji byli m. in. minister Henryk Kowalczyk, posłowie Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak i starosta garwoliński Mirosław Walicki. Zarówno zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni okolicznościowymi podziękowaniami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Każda jednostka OSP otrzymała czek na zakup sprzętu i umundurowania dla swojej jednostki. Miłe spotkanie zakończone zostało pamiątkowym zdjęciem i strażacką grochówką.


na podst. inf. UMiG Pilawa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
wyborca Wt. 26.09.2023 13:15:38

Jest pytanie- ile za promocję przekazali z wlasnej kieszeni kandydaci na posłów