Łuków

Andżelika Młynarczyk i Łukasz Ławecki najlepsi na zawodach w Piotrowicach

Sport Czw. 11.04.2024 09:20:35
11
kwi 2024

Zawodnicy łukowskiego Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięli udział w zawodach w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w miniony weekend w Piotrowicach. Dwoje z nich: Andżelika Młynarczyk i Łukasz Ławecki nie mieli tam sobie równych.

Puchar Starosty Lubelskiego połączony z Memoriałem Wacława Czuraka I Mistrzostwami Województwa Lubelskiego Juniorów w podnoszeniu ciężarów oraz III Rundą Eco Harpoon Recykling Lubelska Liga Juniorów odbywały się 6 i 7 kwietnia w Piotrowicach. W imprezie wystąpiło ponad 110 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali m.in. o tytuł mistrza województwa juniorów. Najlepszą zawodniczką zawodów, bez podziału na kategorie wiekowe, została Andżelika Młynarczyk. Najlepszym zawodnikiem - Łukasz Ławecki. Obydwoje reprezentują Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Łukowski klub na zawodach reprezentowali również: Julia Linkiewicz, Oliwia Markiewicz, Amelia Śledź, Julia Ognik, Alicja Górka, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz, Rafał Łobejko, Paweł Młynarczyk, Filip Królikowski i Kacper Nowosielski. Łącznie łukowianie wywalczyli 12 medali, w tym 7 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe.

W wojewódzkiej lidze juniorów po trzech rundach prowadzi Olimpijczyk Łuków.

Wkrótce kolejne zawody: Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Zamościu. Wystąpią na nich Julia Linkiewicz, Oliwia Markiewicz i Kacper Nowosielski. Życzymy „połamania sztangi”.


informacja i zdjęcia: Robert Dołęga Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łukowiak Czw. 11.04.2024 10:25:29

Pan Dołęga teraz nie jest Radnym, to będzie miał czas zająć się trenowaniem młodzieży. Na dobre mu to wyjdzie??