Armaty lubią brąz

Sport Pon. 20.03.2023 12:16:14
20
mar 2023

Zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski, na co dzień trenujące zapasy, wzięły udział w Mistrzostwach Polski seniorek w sumo. Zawody odbywały się w Siedlcach. Podopieczne Ryszarda Wałachowskiego w klasyfikacji drużynowej zdobył brązowy medal.

Mistrzostwa Polski seniorek w sumo odbyły się 19 marca w Siedlcach. Na zawodach wystartowały zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski. Pomimo, że to jeszcze juniorki, mocno rywalizowały ze starszymi i bardziej doświadczonym w tym sporcie rywalkami, i okazały się dużą niespodzianką mistrzostw.

Indywidualnie cztery zawodniczki ze Stoczka Łukowskiego zdobyły brązowe medale. Były to Monika Borowska w kategorii 50 kg, Katarzyna Stosio w kategorii 60 kg, Karolina Gryczon w kategorii 65 kg oraz Urszula Piotrowska w kategorii 80 kg. Natomiast Izabela Wałachowska zajęła piąte miejsce w kategorii 80 kg.

W klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Polski GKS Armaty Stoczek Łukowski zajął trzecie miejsce, za TAR Krotoszyn i Juvenią Wrocław.

zdjęcia i informacja: GKS Armaty Stoczek Łukowski