Łuków

Biegi Wolnościowe w Serokomli

Sport Wt. 03.10.2023 10:10:23
03
paź 2023

Dzieci, młodzież i dorośli wzięli udział w Biegach Wolnościowych w Serokomli. Odbyły się one 1 października. Tego dnia na sportowo obchodzono 84. rocznicę ostatniej bitwy Wojny Obronnej 1939 roku.

W relacji nadesłanej do naszej redakcji, czytamy:

1 października na boisku sportowym przy ul. Zagumiennej w Serokomli odbyły się Biegi Wolnościowe połączone z obchodami 84. rocznicy ostatniej bitwy Wojny Obronnej 1939 roku. Zgromadziły one nie tylko uczniów Zespołu Szkół w Serokomli, ale także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzówce, młodzież szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych doświadczonych biegaczy. Ich głównymi celami było uczczenie pamięci gen. Franciszka Kleeberga i jego żołnierzy, a także upowszechnianie biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji. To było święto patriotyzmu, sportu, pasji i wytrwałości.

Różnorodność dystansów była jednym z kluczowych elementów tych zawodów, od biegu Maluszka do Rodzica na zaledwie 50 m, poprzez bieg Przedszkolaka na dystansie 150 m, po długodystansowy bieg OPEN na trasie 2000 m. Chociaż ducha rywalizacji nie brakowało, towarzyszyła mu także ogromna dawka przyjaźni i wsparcia. Biegacze wspierali się nawzajem, a wiwatujący kibice dodawali im skrzydeł. Bieg Maluszka do Rodzica oraz bieg Skrzata były bez wątpienia najbardziej emocjonującymi momentami zawodów, a rodzice z dumą i wzruszeniem śledzili swoje pociechy, które pokonywały trasę z ogromnym zaangażowaniem.

Najważniejszym momentem każdego sportowego wydarzenia są nagrody, a organizatorzy tegorocznych Biegów Wolnościowych nie zawiedli. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji oprócz medali i dyplomów otrzymali również piękne puchary, które wręczył im wójt gminy Serokomla Piotr Chaber. Były to nagrody nie tylko za ich wydolność fizyczną, ale przede wszystkim za poświęcenie i determinację, które wykazali podczas przygotowań do zawodów oraz samej rywalizacji.

Jednak nie tylko zwycięzcy zostali uhonorowani. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale. To był dzień, w którym każdy zawodnik był bohaterem, niezależnie od miejsca, jakie zajął. To było święto sportu, które podkreśliło, że bieganie to nie tylko rywalizacja i zdrowy styl życia, ale wydarzenie, które jednoczy społeczność w duchu sportowej pasji.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów tego wyjątkowego wydarzenia.


zdjęcia i informacja: Zespół Szkół w Serokomli
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.