Sport Pon. 17.04.2023 09:46:56
17
kwi 2023

14 kwietnia, w Wałczu rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. Potrwa do 20 kwietnia. Na ringu pojawili się już pięściarze z ŁKS „Orlęta” Łuków: Oskar Dudziński i Jakub Bober, podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego.

W finałowym turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, która odbywa się w Wałczu 14 kwietnia, wystartowali mistrzowie 16 województw. Wśród nich byli reprezentanci sekcji bokserskiej ŁKS „Orlęta Łuków”: Oskar Dudziński i Jakub Bober. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego wywalczyli awans do olimpiady na Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego.

Łukowianie w Wałczu walczyli bardzo ambitnie, ale nie udało się im awansować do ćwierćfinałów. Już w pierwszych walkach trafili na silnych przeciwników i zakończyli swój udział w turnieju zajmując ostatecznie miejsca od 9 do 16.

Oskar i Jakub to doświadczeni pięściarze, choć na olimpiadzie startowali pierwszy raz. W 2021 roku obaj brali udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie. Oskar wywalczył wówczas brązowy medal, a Jakub zajął miejsce 5 - 8. W ubiegłym roku Jakub zajął drugie miejsce w mistrzostwach okręgu i nie zakwalifikował się na olimpiadę, natomiast Oskar wygrał, zakwalifikował się do turnieju finałowego ale nie wystartował ze względu na kontuzję.

Należy podkreślić, że w dwunastoletniej historii sekcji pięściarskiej w łukowskich Orlętach, podopieczni Zenona Pawlikowskiego zakwalifikowali się do turniejów finałowych OOM 10 razy zdobywając 6 brązowych medali. Po raz pierwszy w 2012 roku na OOM w Krakowie wystartował Jakub Imanow (kat. 75 kg), który zajął wówczas miejsce 5 - 8. Natomiast pierwszy medal zdobyła Natalia Zarzycka (kat. 48 kg), która wywalczyła go w 2018 roku w Koninie.