Brąz dla zawodniczki „Armat” na Mistrzostwach Polski juniorek w zapasach

Sport Wt. 18.04.2023 09:04:01
18
kwi 2023

Urszula Piotrowska i Katarzyna Stosio z GKS „Armaty” Stoczek Łukowski oraz Izabela Wałachowska z ŁKS „Orlęta” Łuków wzięły udział w Mistrzostwach Polski juniorek w zapasach. Do domu z brązowym medalem wróciła Ula Piotrowska.

Mistrzostwa Polski juniorek w zapasach odbywały się 16 kwietnia w Lublinie. W zawodach wystartowały dwie zawodniczki GKS „Armaty” Stoczek Łukowski Urszula Piotrowska i Katarzyna Stosio oraz jedna zawodniczka ŁKS „Orlęta” Łuków - Izabela Wałachowska. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji z zawodów w wyniku losowania Ula Piotrowska i Iza Wałachowska trafiły w swojej części „drabinki” turniejowej na medalistkę Mistrzostw Świata. To spowodowało, że w walce o brązowy medal musiały zmierzyć się ze sobą. Walkę wygrała bardziej doświadczona zawodniczka „Armat” - Ula Piotrowska, która tym samym zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek. Iza Wałachowska zajęła 5 miejsce, a Katarzyna Stosio w swojej wadze 59 kg uplasowała się na miejscu 9.

We współzawodnictwie dzieci i młodzieży klub GKS „Armaty” Stoczek Łukowski wzbogacił się po niedzielnych zawodach o 14 punktów, a ŁKS „Orlęta” Łuków o 8 punktów. W klasyfikacji województw zdecydowanie wygrało województwo lubelskie.

Jednym z arbitrów na Mistrzostwach Polski juniorek był trener zapaśniczek ze Stoczka Łukowskiego, Ryszard Wałachowski.

zdjęcia i informacja: GKS Armaty Stoczek Łukowski