Dziesięć medali dla zawodników Olimpijczyka Łuków na zawodach w Biłgoraju

Sport Pon. 11.12.2023 11:06:22
11
gru 2023

Sztangiści z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich, połączonym z finałem Eco Harpoon Recykling Lubelską Ligą Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbyły się w Biłgoraju. Podopieczni Roberta Dołęgi przywieźli do domu dziesięć medali.

Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich połączony z Finałem Eco Harpoon Recykling Lubelską Ligą Juniorów w podnoszeniu ciężarów odbył się w Biłgoraju w miniony weekend. Rywalizowało 105. zawodników w grupie „na technikę”, do 15, 17 i powyżej 17 lat. Olimpijczyka Łuków reprezentowało na turnieju 12. zawodników.

„Na technikę” w grupie do lat 12 zwyciężyła Lena Śledź. W grupie młodzik w kategorii wagowej do 64 kg Amelia Śledź z wynikiem 78 kg zajęła drugie miejsce. Natomiast w kategorii 55 kg na czwartej pozycji uplasowała się debiutantka Julia Ognik (76 kg dwuboju).

W tej samej grupie wiekowej, ale u chłopców w kategorii 67 kg wystąpił Krystian Śledź zdobywając srebrny medal oraz Filip Królikowski, który wywalczył brązowy medal. W kategorii wagowej +102 kg na drugim miejscu zawody ukończył Rafał Łobejko.

Bardzo dobry występ kolejny już raz zaliczyli juniorzy młodsi. Rewelacją zawodów był wyczyn Andżeliki Młynarczyk w kategorii 55 kg, która nie dość, że zwyciężyła w swojej kategorii wagowej, ustanawiając wszystkie rekordy życiowe, to także okazała się najlepszą zawodniczką turnieju. Julia Linkiewicz po pasjonującej walce odniosła zwycięstwo w kategorii 59 kg wyrywając sztangę ważąca 56 kg i podrzucając 76 kg. Oliwia Markiewicz wygrała rywalizację w najlżejszej kategorii do 45 kg.

Panowie nie byli gorsi. Błażej Borkowski w klasyfikacji według Tabeli Sinclaira (bez podziału na kategorie wagowe) zajął drugiej miejsce i zwyciężył w kategorii 67 kg. Piotr Zachoszcz w kategorii 81 kg także otrzymał złoty medal. W kategorii 89 kg Kacper Nowosielski zajął drugie miejsce.

W Finale Eco Harpoon Recykling Lubelskiej Lidze Juniorów zespół prowadzony przez Roberta Dołęgę, Jana Dmowskiego i Daniela Górskiego nie miał sobie równych i z rekordem ligi wygrał całe rozgrywki. W rywalizacji brało udział 10 zespołów w województwa lubelskiego.