Dziewięć medali dla zawodników KSW Łuków

Sport Śr. 26.04.2023 08:17:19
26
kwi 2023

Dziewięć medali, w tym cztery srebrne i pięć brązowych przywieźli do domu zawodnicy KSW Łuków. Podopieczni Zenona Pawlikowskiego zdobyli je podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w Będzinie.

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów, Juniorów i Kadetów odbywały się w dniach 21 - 23 kwietnia w Będzinie. W imprezie odbywającej się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu rywalizowało blisko tysiąc zawodników. W formule kick light startowało 407 kadetów z 93 klubów. W rywalizacji seniorów i juniorów wzięło udział 555 zawodników z 97 klubów. Łukowska sekcję kickboxingu KSW Łuków reprezentowało 13 zawodników. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego spisali się bardzo dobrze zdobywając dziewięć medali, w tym cztery srebrne i pięć brązowych.

Srebrne medale wywalczyli kadeci: Sebastian Czerski, Bartosz Daniluk, Maksymilian Kondracki oraz juniorka Dominika Kondracka, a brązowe kadeci Borys Kaczorowski, Maciej Oponowicz, Mikołaj Prusinowski, Róża Zaniewicz oraz junior Jakub Bober. Poza strefą medalową znaleźli się tym razem kadeci Julia Radomyska i Michał Kruczek oraz juniorzy Kacper Wryk i Konrad Zaniewicz.

W relacji nadesłanej do naszej redakcji trener Zenon Pawlikowski strat swoich podopiecznych podsumowuje tak: „Start w jednym z największych pod względem ilości startujących krajowym turnieju kickboxingu możemy uznać za udany. Zdobyliśmy aż 9 medali, stoczyliśmy ponad 30 walk, wszystkie były bardzo emocjonujące. Co prawda zabrakło złotego medalu ale i tak należy być zadowolonym z wyniku. Kilka walk przegraliśmy minimalnie ale trzeba przyznać, że kilka pojedynków też minimalnie wygraliśmy”. I dziękuje wszystkim, którzy pomogli przy organizacji wyjazdu do Będzina.

zdjęcia i informacja: KSW Łuków