Łuków

Gmina Krzywda: gwiazdka na sportowo

Sport Czw. 31.12.2020 15:58:00
31
gru 2020

Najmłodsi zawodnicy Klubu Sportowego AR-TIG Huta Dąbrowa przez prawie dwa tygodnie uczestniczyli w zajęciach sportowych „Gwiazdka z Gminą Krzywda na sportowo”. Zajęcia zorganizował klub, a finansowego wsparcie udzieliła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W tym roku dzięki pozyskaniu środków finansowych z województwa lubelskiego i wsparciu wójta gminy Krzywda prowadzone były dodatkowe zajęcia dla dzieci w wieku 8 – 10 lat. Dzieci otrzymały nagrody, medale i nowe komplety strojów sportowych, na które środki finansowe Klub pozyskał m.in. z Europejskiego Programu NETWORK FARE. - To wszystko zrobiliśmy w trudnym okresie, który przeżywamy wszyscy. Dzisiaj bardzo ważne jest, aby dzieci i młodzież oderwać od komputerów. Brak kontaktów z rówieśnikami, brak zajęć sportowych może prowadzić do wielu chorób, nie tylko związanych z pandemią. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci, zorganizowaliśmy w grudniu zajęcia sportowe „Gwiazdka z Gminą Krzywda na sportowo”. Wsparcia udzielił nam wójt gminy Krzywda Krzysztof Warda oraz Zofia Mateńko, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – mówi prezes klubu Grzegorz Osial.

Zajęcia odbywały się przez dwa tygodnie w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie. Ich podsumowanie odbyło się dzień przed wigilią. Zastępca wójta Maciej Cybulski oraz Zofia Mateńko, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wręczyli dzieciom torby sportowe z herbem klubu i gminy oraz specjalną torbę ze słodyczami. Zarówno zastępca wójta jak i przewodnicząca, co warto podkreślić, uczestniczyli przez ponad dwie godziny w zajęciach, w których codziennie brało udział ponad 20 uczestników.AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.