Łuków

Historyczny sukces GKS Armaty Stoczek Łukowski

Sport Czw. 28.01.2021 18:53:00
28
sty 2021

Najmłodsze zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski zostały klubowym wicemistrzem Polski w zapasach kobiet. To historyczny sukces młodych zapaśniczek, wywalczony w minionym roku.

Po raz pierwszy od kiedy Polski Związek Zapaśniczy prowadzi oficjalny ranking Klubowego Mistrza Polski w najmłodszej grupie wiekowej młodziczek zawodniczki Armat zdobyły tytuł, i to od razu wicemistrza Polski. Trzon drużyny w ubiegły roku tworzyły Agata Kazanecka, Kinga Kamola, Julia Rosa, Anna Kamola, Gabriela Bykowska i Julia Dudek. „Do rankingu PZZ zaliczały się starty na Mistrzostwach Polski młodziczek oraz starty na ogólnopolskich turniejach w Olsztynie, Warszawie i Ciechanowie. Tylko na mistrzostwach Polski drużynowo dziewczyny nie stały na podium. Zajęły miejsce tuż za, przegrywając „pudło” dwoma punktami. Trochę tak na przekór, bo nasza najlepsza zawodniczka Marta Gajowniczek startował w Mistrzostwach Polski i zdobyła złoty medal dla Cementu - Gryf Chełm. Gdyby Marta wystartowała w naszych barwach było by drugie miejsce drużynowo” - mówi trener zapaśniczek Ryszard Wałachowski. I dodaje: „Do tak udanego sezonu głównie przyczyniły się zgrupowania w górach. Ciężko przepracowane obozy klubowe w Bieszczadach, Krasnobrodzie, Chęcinach, Spalonej koło Bystrzycy Kłodzkiej i na koniec wakacji znów w Krasnobrodzie.”

W tym roku trzy zawodniczki przechodzą do starszej grupy wiekowej kadetek i trener liczy na to, że sukcesy powtórzą już na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

zdjęcia: GKS Armaty
AKup [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.