Łuków

Kacper Grabowski z Łukowa wicemistrzem kraju

Sport Pon. 15.04.2024 15:37:19
15
kwi 2024

Kacper Grabowski z Łukowa zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski WFF w wyciskaniu sztangi leżąc. To dobry znak przed Mistrzostwami Europy i Świata, do których już rozpoczął przygotowania.

Mistrzostwa Polski WFF w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się 13 kwietnia w Warszawie. Podczas zawodów do zdobycia był Puchar Rektora Komendanta Akademii Sztuki Wojennej. Na mistrzostwach rywalizowało 80 zawodników z całej Polski. Był wśród nich Kacper Grabowski z Łukowa, który o swoim występie na zawodach pisze tak:

„Startowałem w kategorii junior do 23 lat w kategorii do 110 kg. Samemu ważąc 101 kg start zaliczam do średnio udanych, chociaż udało się zdobyć wicemistrzostwo Polski co już jest dużym osiągnięciem. Z trenerem postanowiliśmy na pierwsze podejście podać 152.5 kg, co udało się dość lekko zaliczyć. W drugim postanowiliśmy pójść 5 kg więcej. Ciężar ten już zaczął sprawiać problemy. W trzecim podejściu 160 kg okazało się zbyt ciężkie. Teraz razem z trenerem Mateuszem Wójtowiczem, któremu chcę podziękować, wiemy już co na przyszłość poprawić. Nasz kolejny przystanek to będą Mistrzostwa Europy i Świata, z których planujemy wrócić również z medalem”.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

zdjęcia i informacja: Kacper Grabowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.