Łuków

Kacper z Łukowa zdobywa srebro na Mistrzostwach Europy Federacji GPC

Sport Pon. 20.05.2024 15:18:58
20
maj 2024

Kacper Grabowski z Łukowa wziął udział w Mistrzostwach Europy Federacji GPC. Zawody odbywały się w Czechach. Młody łukowianin w kategorii juniorów do lat 23 i 110 kg zajął drugie miejsce.

Mistrzostwa Europy Federacji GPC odbyły się w Trutnovie w Czechach w dniach 15 – 19 maja. Wystartowało w nich ponad 600 zawodników z całej Europy. Kacper, któremu udało się zająć drugie miejsce w kategorii junior do 23 lat 110 kg swój start na mistrzostwach opisuje tak:

Start muszę powiedzieć był bardzo udany, gdyż zaliczyłem wszystkie z trzech prób. Pierwsze podejście bardzo zachowawczo 140 kg, co poszło bardzo lekko do góry. W drugim podejściu mój sztab obserwował zawodnika z Włoch, z którym konkurowałem o srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy, i którego musiałem obronić. W tym podejściu zaatakowałem 150 kg, co nie sprawiało mi problemów. Po obserwacjach kolegi z Włoch w trzeciej próbie zaatakowaliśmy 155 kg. Po naprawdę ciężkiej walce udało się podnieść i finalnie uplasować się na drugim miejscu. Na szczęście w mojej kategorii na podium stało dwóch Polaków. Złoty krążek powędrował do mojego kolegi z Płocka, któremu gratuluję zwycięstwa.

Kolejna impreza, na którą się wybieram to będą Mistrzostwa Świata w Pabianicach. Odbędą się one w październiku. Teraz natomiast chciałbym podziękować mojemu trenerowi Mateuszowi Wójtowiczowi, z którym ćwiczę już drugi rok i jeśli ktoś chciałby spróbować to serdecznie polecam. Dziękuję mojej narzeczonej, która wspierała mnie i przede wszystkim chciałem podziękować Mateuszowi Popławskiemu zastępcy burmistrza i drużyny „Razem Ponad Podziałami” za sfinansowanie mi wyjazdu do Czech co umożliwiło mi start na takiej dużej imprezie.

Dziękujemy Kacprowi za relację i gratulujemy zdobytego tytułu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.