Łuków

Kolarski peleton w gminie Stoczek Łukowski

Sport Śr. 06.09.2023 07:31:18
06
wrz 2023

W miniony weekend w gminie Stoczek Łukowski, a dokładnie w Starej Róży, pojawili się amatorzy wyścigów na rowerach górskich. To tam odbywał się bowiem kolejny cykl Poland Bike Marathon.

W relacji, która nadeszła do naszej redakcji, czytamy:

Świetny debiut! Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2023, organizowany przez Grzegorza Wajsa, pierwszy raz w swojej 15-letniej historii zawitał do gminy Stoczek Łukowski. Bazą wyścigów amatorów na rowerach górskich była Stara Róża i teren przy Szkole Podstawowej, na którym stawiło się 400 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

- Nasz przyjazd do gminy Stoczek Łukowski okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę - mówi organizator imprezy Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - Frekwencja, jak na debiut, bardzo dobra, ale tym razem szczególnie urzekła nas niezwykła gościnność i życzliwość mieszkańców, wielkie zaangażowanie naszych partnerów, władz gminy Stoczek Łukowski i dyrekcji Zespołu Oświatowego w Starej Róży, trzech Kół Gospodyń Wiejskich, strażaków z OSP oraz policji. Moc atrakcji w kolarskim miasteczku. Był wystrzał armaty na starcie wyścigu, strefa militarna z pojazdami bojowymi, strefa LGD Razem dla dzieci, stanowisko masażu, regionalne specjały i dziczyzna z kociołka. Bardzo dziękujemy!

Trasa w gminie Stoczek Łukowski była niezwykle atrakcyjna i zarazem wymagająca. To pofałdowany teren na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny, ze zjazdami i podjazdami oraz pięknymi wąwozami. Amatorzy MTB ścigali się wśród wyjątkowej dziewiczej przyrody w malowniczej dolinie rzeki Świder i wokół dwóch Rezerwatów, Dąbrowy Seroczyńskie i Kulak. Idealna lokalizacja do jazdy na rowerach górskich!

Na dystansie MAX (63 km) trzeci raz w sezonie wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), za nim finiszowali Ernest Kurowski (Józefów) i Rafał Brzyski (Retro Team). Wśród kobiet siódme już zwycięstwo odniosła Urszula Lewandowska (Damovo Bike Team), tym razem przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.biz) i Katarzyną Paszczyk (PT Mazury Team Ełk).

Trasę MINI (36 km) pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon najszybciej pokonał Tomasz Thiel (Warszawa), przed Krzysztofem Dąbrowskim (Bicykl Piaseczno) i Szymonem Chodkiewiczem (GoldenBike Team). W gronie kobiet swoje debiutanckie zwycięstwo zaliczyła zaledwie 15-letnia Aleksandra Dzięcioł (Kamyk Radzymin MTB Team), wyprzedzając Klarę Troficką (Warszawa) i Magdalenę Bielecką (Zerwani z Łańcucha).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Najlepszy był Fabian Koc (Kamyk Radzymin MTB Team), finiszując przed Mikołajem Krasuskim (UKS Kolarz Nadarzyn) i Alanem Skorupką (Triathlon Siedlce Club), a w rywalizacji dziewcząt już szósty raz triumfowała niepokonana Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Zofią Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn) i Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Mybike.pl, przed Grupą ANG i MCP & Toyota Grupa Cygan, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Bike Fun Legionowo. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM triumfował UKS Kolarz Nadarzyn, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Intro Cycling Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Kołaczowie, przed Klisiami i Mireckimi.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.