Komplet medali dla sztangistów Olimpijczyka Łuków

Sport Wt. 19.12.2023 08:45:36
19
gru 2023

Sztangiści z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej: Julia Ognik, Andżelika Młynarczyk, Krystian Śledź i Błażej Borkowski, wzięli udział w Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów. Z zawodów, które odbywały się w Ciechanowie, przywieźli komplet medali.

Otwarty Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów odbył się w miniony weekend w Ciechanowie. Jego organizatorem był CLKS Mazovia Ciechanów. Na turnieju wystąpiła setka zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali wyłącznie w „olimpijskich” kategoriach wagowych oraz według tabeli Sinclaira w grupach do 15, 17, 20 i powyżej 20 lat.

Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej reprezentowało na zawodach czworo sztangistów: Julia Ognik, Andżelika Młynarczyk, Krystian Śledź i Błażej Borkowski. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji bardzo dobry występ zaliczyła Andżelika Młynarczyk, która wśród juniorek młodszych zwyciężyła w swojej kategorii wagowej do 59 kg i zajęła drugie miejsce według tabeli Sinclaira. Aktualna mistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ustanowiła nowe rekordy życiowe, które od soboty 16 grudnia wynoszą: rwanie 73, podrzut 86 i dwubój 159 kg.

Kolejna podopieczna Roberta Dołęgi, Julia Ognik, dla której był to dopiero trzeci występ, w kategorii 59 kg młodziczek wywalczyła brązowy medal z wynikiem 77 kg w dwuboju (34+43). Krystian Śledź w kategorii 61 kg U15 wywalczył złoty medal oraz zwyciężył według tabeli Sinclaira. Ten sukces przypieczętował nowymi rekordami w podrzucie - 95 kg i dwuboju - 175 kg. Natomiast Błażej Borkowski aktualny mistrz Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i wicemistrz Polski seniorów zwyciężył w kategorii 61 kg z najlepszym życiowym rezultatem 218 kg w dwuboju (rwanie 98, podrzut 120). W kategorii open, bez podziału na kategorie wagowe, Błażej zajął trzecie miejsce.

Był to ostatni występ łukowskich sztangistów w tym roku.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej