KSW Łuków: ćwiczą i zdobywają medale

Sport Pon. 06.11.2023 12:40:17
06
lis 2023

Zawodnicy KSW Łuków mają za sobą dwa intensywne dni. Ci starsi brali udział w seminarium szkoleniowym z trenerem Kadry Narodowej, a ci młodsi walczyli na zawodach Grand Prix Polski w kickboxingu w Świdniku.

Seminarium szkoleniowe odbyło się 4 listopada na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie. Zajęcia poprowadził trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu Tomasz Szczepaniuk. W zajęciach tych, doskonalących technikę i taktykę walki w formułach low kick i K1, wzięli udział reprezentanci grupy zawodniczej KSW Łuków. Treningi odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego zleconego przez miasto Łuków.

Dzień później, 5 listopada młodzi zawodnicy KSW Łuków wzięli udział w zawodach Grand Prix Polski w kickboxingu w formule pointfighting, które pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbywały się w Świdniku. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego startowali w kategorii dzieci i zdobyli w sumie 7 medali, w tym dwa złote i pięć brązowych. Pierwsze miejsca zajęli Maja Radomyska w kategorii do 27 kilogramów i Jakub Oponowicz w kategorii powyżej 36 kilogramów.

Brązowe medale wywalczyli: Dominik Domżalski, Nikodem Gurdziel, Alan Rosa, Nikola Rosa i Maja Mucha. Z cennym doświadczeniem do domu wrócili Julka Domżalska, Filip Szaniawski i Tymek Dzadz.

Podczas turnieju Dominik Domżalski zajął pierwsze miejsce w konkurencji sprawnościowej przeprowadzonej na urządzeniu badającym szybkość zadawanego ciosu.

informacja i zdjęcia: Zenon Pawlikowski KSW Łuków