Łuków

ŁKS Orlęta Łuków: młodzi piłkarze na trybunach, ich rodzice na boisku

Sport Pon. 20.03.2023 18:49:10
20
mar 2023

Rodzice młodych piłkarzy, ich bliscy oraz trenerzy wzięli udział w turnieju piłkarskim. Dorośli grali, a dzieci kibicowały. Turniej upływający w wesołej i rodzinnej atmosferze był imprezą zorganizowaną w ramach rozpoczynających się właśnie obchodów 100-lecia Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta” Łuków.

Turniej piłki nożnej dla rodziców i bliskich młodych piłkarzy oraz ich trenerów odbył się w niedzielę, 19 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 1. Każdy rocznik wystawił swoją reprezentację. „Rywalizowaliśmy w dwóch grupach po pięć zespołów, a najlepsi awansowali do półfinałów. Nie wyniki były jednak najważniejsze ale integracja ludzi „Orląt”, dobra zabawa i możliwość zweryfikowania umiejętności piłkarskich rodziców naszych zawodników, którzy przecież często chętnie podpowiadają naszym zawodnikom na boisku” - czytamy w relacji z rozgrywek.

Podczas turnieju dyrektor sportowy klubu Maciej Syga i rodzice pytani o „ocenę” imprezy, odpowiadali:To było pięć godzin dobrych emocji, integracji i gry w piłkę nożną. I choć nie wynik był najważniejszy, to dla zasady podajemy, że niedzielny turniej wygrała reprezentacja rocznika 2010 I. Na drugim miejscu znalazła się drużyna reprezentująca rocznik 2010 II, a trzecim – rocznik 2013.

Niedzielny turniej był jednym z wydarzeń organizowanych przez ŁKS „Orlęta” Łuków z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy powstania klubu. Główne jubileuszowe uroczystości zaplanowano na 22, 23 i 24 czerwca. Wówczas odbędzie się m.in. gala oraz wręczenie odznaczeń osobom zasłużonym dla klubu. Na obchody jubileuszu „Orląt” już zaproszono zawodników Legii Warszawa, którzy poprowadzą pokazowe treningi z młodymi zawodnikami oraz rozegrają towarzyski mecz z łukowską drużyną. O szczegółach obchodów jubileuszu „Orląt” będziemy jeszcze informować.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.