Łuków

Łuków: Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski mistrzami Polski. Julia Ognik i Piotr Zachoszcz z brązowym medalem

Sport Czw. 11.07.2024 17:04:40
11
lip 2024

W dniach 4-7 lipca w Biłgoraju odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Lubelskie 2024. Zawody są także Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięła udział ośmioosobowa reprezentacja Olimpijczyka Łuków. Był to niezwykle udany dla nich występ.

Andżelika Młynarczyk została mistrzynią Polski w kat. 55 kg, a Julia Ognik w kategorii wagowej do 59 kg zajęła trzecie miejsce. Chłopcy nie byli gorsi. Błażej Borkowski w kat. do 67 kg wywalczył trzeci w swojej karierze tytuł mistrza Polski, a Piotr Zachoszcz osiągnął swój życiowy sukces zdobywając brązowy medal w kat. do 89 kg.

Wśród pań wystartowała jeszcze Alicja Górka w kat. +81 kg, która zajęła 5 miejsce oraz Amelia Śledź, ósma w grupie do 71 kg. Dwaj debiutanci; Filip Królikowski i Adrian Chudek w swoich kategoriach wagowych wywalczyli kolejno 12 i 13 miejsce.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków z 55 pkt zajął bardzo wysokie trzecie miejsce, powtarzając sukces sprzed roku. Sklasyfikowanych 53 kluby z całej Polski.
Województwo lubelskie było najlepsze w zestawieniu województw.

Medal Piotra Zachoszcza był 50-tym krążkiem mistrzostw Polski wywalczonym w karierze trenerskiej Roberta Dołęga.

Pełne wyniki:

JAK NA MEDALISTĘ MŚ U17 I ME U17 PRZYSTAŁO! DAWID LISIAK NAJLEPSZY W BIŁGORAJU. | Wiadomości | Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (pzpc.pl)