Łuków

Łuków: czy radni zgodzą się na budowę boiska?

Sport Śr. 16.12.2020 15:40:00
16
gru 2020

Paweł Sych, prezes ŁKS Orlęta Łuków zwrócił się z apelem do mieszkańców o poparcie inicjatywy budowy pełnowymiarowego, zadaszonego boiska. Pod pismem w tej sprawie podpisało się ponad 1600 osób. Prezes Sych liczy na to, że te podpisy przekonają radnych aby ten pomysł poparli.

W projekcie budżetu na 2021 rok pojawił się plan opracowania dokumentacji budowy pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które byłoby zadaszone balonem. Dodatkowo przy tym obiekcie miałyby powstać tor dla rowerzystów i ścianka wspinaczkowa. Na to zadanie zaplanowano przeznaczyć 200 tys. zł. Tymczasem pojawiły się informacje, że radni z miejskiej koalicji, którą tworzą kluby PiS i Przymierze dla Ziemi Łukowskiej, nie popierają tego pomysłu.

Łukowski Klub Sportowy Orlęta Łuków wystosował więc apel do mieszkańców. Członkowie klubu zwrócili się do wszystkich z prośbą o podpisane petycji zaadresowanej do burmistrza i radnych, aby chcieli oni wykorzystać szansę i poparli pomysł budowy w mieście pełnowymiarowego, zadaszonego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Tak przekonuje do tego prezes Paweł Sych:Sesja, na której radni podejmą w tej sprawie decyzję już jutro. Prezes Paweł Sych liczy, że podpisy które zebrano oraz przedstawiane argumenty, przekonają radnych. Czy tak się stanie? Wkrótce się przekonamy.

AKup [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.