Łuków: Oskar i Jakub wystąpią na Olimpiadzie Młodzieży

Sport Pon. 20.03.2023 08:23:30
20
mar 2023

Oskar Dudziński i Jakub Bober, podopieczni Zenona Pawlikowskiego z sekcji bokserskiej ŁKS „Orlęta” Łuków, wystąpią na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Awans zapewnili sobie podczas Mistrzostw Okręgu Lubelskiego.

Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w boksie odbywały się w dniach 18 - 19 marca w Lublinie. W turnieju z powodzeniem wystartowali reprezentanci sekcji pięściarskiej ŁKS „Orlęta” Łuków, podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego. Spisali się bardzo dobrze. W kategorii kadetów pierwsze miejsca zajęli Oskar Dudziński i Jakub Bober, a na drugich lokatach uplasowali się Konrad Zaniewicz i Kacper Wryk. Zwycięstwo w turnieju dało Oskarowi i Kubie bezpośredni awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach od 14 do 20 kwietnia w Wałczu.

W kategorii juniorek pierwsze miejsce zajęła Dominika Kondracka, dla której był to start kontrolny. Udział w Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie, w których weźmie udział, nie będzie wymagał eliminacji. Te zawody odbędą się od 13 do 17 czerwca w Sokółce.

zdjęcia i informacja: ŁKS „Orlęta” Łuków sekcja bokserska